Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

otthonoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    En sem ertek egyet minden szavaval csak az uzenettel hogy nem kell kicsinalni egymast otthon mert annyit nem er az egesz.
    Ezzel a részével én is egyetértek!

    Amúgy szerintem nem életkor-, inkább gyerekfüggő a dolog - nekem pont a harmadikosomnak van leginkább szüksége az együtt tanulásnak erre a formájára, amibe az osztályfőnöke is beleegyezett. Nemcsak tanul tőle, de nála ez szerintem kifejezetten terápiás is. (Az csak most jutott eszembe, viszont tény: nála épp most a továbbtanulás függ tőle - az ált. iskola itt csak 4.-ig tart. De komolyan nem gondoltam erre egyszer sem, amióta karantén van! ) Az elsős és a gimisek elfogadóbbak az iskolarendszerrel szemben. De azért a kicsinél is személyre szabom valamennyire a kiadott feladatokat - ez leginkább cenzúrázást jelent , néha hiányok kiegészítését. (Az ő tanára még nem tud róla, de majd informálom. )
    Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

    Comment


      Igen igen igy van gyerekfuggo! Ha szeretne jol esik jot tesz stb hat hajra. Nekem a legnagyobb imadja a mindenfele feladatlapokat osszel megy majd suliba. Az ot eves sokkal hamarabb elunja a foglalkoztato fuzeteket is. Nem egyformak. De a lenyege a fenti igazgatonos irasnak szerintem tenyleg az hogy azert beleorulni nem kell foleg nem alsobb osztalyokban. Mindenkinek nehez ez az uj helyzet a gyerekeket kimozgattuk a megszokott rutinbol stb. Persze ennek a karanten bulinak vannak jo oldalai is tobb ido jut egymasra olyan jellegu odafigyelest kaphatnak a gyerekek amire szukseguk van. Pont ezert ne menjen at szenvedos harcba az egesz.

      Comment


        Igen, ez a lényeg szerintem is. Az már szuper, ha az igazgatónő így áll hozzá!

        OFF: pont ma jutott eszembe, hogy milyen vicces, hogy akikkel most ilyen témákról írogatunk, nemrég még együtt babáztunk, meg mosipelusos dolgokról értekeztünk valamelyik szomszéd csoportban... Hogy változnak az idők és a gyerekek!
        Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

        Comment


          Mi is kaptunk az igazgatótól egy levelet, jó fej, ő is ilyesmit ír benne.
          Andi
          Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

          Comment


            Babola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            OFF: pont ma jutott eszembe, hogy milyen vicces, hogy akikkel most ilyen témákról írogatunk, nemrég még együtt babáztunk, meg mosipelusos dolgokról értekeztünk valamelyik szomszéd csoportban... Hogy változnak az idők és a gyerekek!
            Igen
            Andi
            Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

            Comment


              Erről semmi hírünk sincs. Csak, ha semmit sem teljesítünk, semmit sem küldünk el, akkor azt nyilván nem lehet sehogyan sem értékelni.
              Nyilván szeptembertől keményen ismételni fognak, próbálnak majd valamit. Most hétvége van, most én is foglalkozok vele. beszélgetünk meg megpróbálunk haladni ezzel-azzal. Most spec szülinapi bulin van. Messengeren csatlakoztak be páran az osztálytársak közül. Iszonyat élvezi! Nagyon hiányzik neki a suli
              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

              Comment


                Sziasztok,

                Nem tudom mennyire aktív a fórum, mert elég régen láttam hozzászólást, de szeretném kérni a segítségeteket.
                Szeretném a gyerekeket teljes mértékig kivenni a magyar oktatási rendszerből és több helyen a Clonlara név jött velem szembe.

                Van rá lehetőség, hogy átirassam oda a gyerekeimet, oly módon, hogy az OH felé bejelentem, kitöltve ezt az űrlapot:
                BEJELENTÉS óvodaköteles/tanköteles gyermek, tanuló óvodakötelezettségének/tankötelezettségének külföldön történő teljesítésről
                és utána bejelentem az iskolaigazgatónak ?

                Illetve mik az egyéb esetleges teendők? Családi pótlék (és családi kedvezmény lemondása)? ha bárki, aki hasonló cipőben jár és van tapasztala, nagyon megköszönném, ha írna.

                Comment


                  zrobert351 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok,

                  Nem tudom mennyire aktív a fórum, mert elég régen láttam hozzászólást, de szeretném kérni a segítségeteket.
                  Szeretném a gyerekeket teljes mértékig kivenni a magyar oktatási rendszerből és több helyen a Clonlara név jött velem szembe.

                  Van rá lehetőség, hogy átirassam oda a gyerekeimet, oly módon, hogy az OH felé bejelentem, kitöltve ezt az űrlapot:
                  BEJELENTÉS óvodaköteles/tanköteles gyermek, tanuló óvodakötelezettségének/tankötelezettségének külföldön történő teljesítésről
                  és utána bejelentem az iskolaigazgatónak ?

                  Illetve mik az egyéb esetleges teendők? Családi pótlék (és családi kedvezmény lemondása)? ha bárki, aki hasonló cipőben jár és van tapasztala, nagyon megköszönném, ha írna.
                  Szia!
                  csak kerdezem es nem kotozkodom, a magan tanuloi statusz nem meg oldhato? Barmilyen masik magyar iskolaban,?lehet magantanulo itt balaton kornyeken valahol van ilyen magantanuloi statuszu suli ennek van OM azonositoja.

                  Megkerdezhetem h mi a problemad a magyar iskolarendszerrel? Mi nem tetszik?

                  Clonlara Mon nem bejegyzett suli nincs neki OM azonositoja.
                  Viszont a magyar iskola rendszertol teljesen fuggetlen.

                  Nekunk az onkormanyzatnal siman elfogadtak a kitoltott papirt. Es ennyi semmi mas nincs, csp ugyanugy jar.

                  Mi is Clonlarasak vagyunk

                  Kriszti

                  Comment


                    Kerry, egyáltalán nem veszem kötekedésnek, sőt nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltál. a Válaszom, hogy az egyéni tanulói munkarendet már megkértem, de B tervként erre is kell gondolni, ha nem kapnánk meg.

                    Az, hogy mi a problémám az állami oktatással, azt reggelig írhatnám, de most ezen felül COVID miatt sem engedem vissza a gyerekem egy 3X fős osztályba.

                    És ezért tetszett meg a Clonlara, mert nincs vacakolás az OH-val, nem kell engedélyezés hozzá.

                    Kerry, válthatnánk privát üzenetet ? Az a baj, hogy a rendszer nem engedi, hogy itt írjak neked üzenetet. talán azért mert új regisztráló vagyok? E-mail címem: zrobert351@gmail.com.

                    Sokkal tisztább sornak tűnik az egyéni tanulói munkarend és a Clonlara esetén van azért pár dolog, amiben tisztán szeretnék látni. (CSP jár, ezt megválaszoltad köszönöm, de vannak olyan felmerülő kérdéseim , mint az akkreditáció. Azt olvastam a hosszas tájékozódásom után (FB csoportok, Google), hogy "elkísérik" a gyereket az érettségiig és kap a gyerek amerikai érettségit, de vajon mi a helyzet, ha 1-2 év után vissza akarom irattatni az államiba? )

                    Számos kérdésem van, a fenti csak egy példa, tehát ha tudnánk váltani pár e-mailt, nagyon hálás lennék. Előre is köszönöm szépen!


                    Comment


                      Clonlarával nincs tapasztalatom, de ha összejön a magántanulói státusz, érdekelnének a tapasztalatok! Drukkolok nektek!

                      Ezek szerint már járt suliba a gyerkőcöd? Melyik osztályt kezdené most?

                      Én most a covid-szünet után megint arra jutottam, hogy olyan jó lenne/lett volna magántanulónak lenni, legalább a két kicsivel, akik még alsósok! (Gimisekkel már nem biztos, hogy jól tudnám/tudnánk csinálni hosszútávon. De lehet, hogy megpróbálnánk, legalább néhány tárgyból... Mert a helyzet sajnos ott is tök gáz.) De tényleg, a most negyedikes kisfiammal tanulás szemponjából soha nem volt ilyen jó időszakunk, amióta elkezdte az iskolát! De sajnos itt Németo-ban nem lehet otthonoktatni, csak ha koronavírus van - hja, mi mindenre nem jó... (De még akkor is kell egy extrém rugalmas tanár, amilyen J-nak van, hogy normálisan lehessen csinálni...)
                      Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                      Comment


                        zrobert351 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kerry, egyáltalán nem veszem kötekedésnek, sőt nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltál. a Válaszom, hogy az egyéni tanulói munkarendet már megkértem, de B tervként erre is kell gondolni, ha nem kapnánk meg.

                        Az, hogy mi a problémám az állami oktatással, azt reggelig írhatnám, de most ezen felül COVID miatt sem engedem vissza a gyerekem egy 3X fős osztályba.

                        És ezért tetszett meg a Clonlara, mert nincs vacakolás az OH-val, nem kell engedélyezés hozzá.

                        Kerry, válthatnánk privát üzenetet ? Az a baj, hogy a rendszer nem engedi, hogy itt írjak neked üzenetet. talán azért mert új regisztráló vagyok? E-mail címem: zrobert351@gmail.com.

                        Sokkal tisztább sornak tűnik az egyéni tanulói munkarend és a Clonlara esetén van azért pár dolog, amiben tisztán szeretnék látni. (CSP jár, ezt megválaszoltad köszönöm, de vannak olyan felmerülő kérdéseim , mint az akkreditáció. Azt olvastam a hosszas tájékozódásom után (FB csoportok, Google), hogy "elkísérik" a gyereket az érettségiig és kap a gyerek amerikai érettségit, de vajon mi a helyzet, ha 1-2 év után vissza akarom irattatni az államiba? )

                        Számos kérdésem van, a fenti csak egy példa, tehát ha tudnánk váltani pár e-mailt, nagyon hálás lennék. Előre is köszönöm szépen!

                        Szivesen valaszolok/valaszolunk!

                        Bizom benne hogy megkapjatok a magan tanuloi statuszt. Es meg abban is hogy nektek ez eleg lesz.
                        B tervkent emlitettem a balaton kornyeki iskolat altalanos iskolat, ott lehet tav tanulo.

                        Igen itt van tanulokisero akivel tudod majd tartani a kapcsolatot a tanev folyaman, de alapjaraton te es ugy tanitasz mindent ahogy szeretnel.
                        Szal nincs az a hatalmas tananyag mint normal esetben, a tempo is lassu, van idotok elmelyedni egy egy temaban.

                        sok felesleget akar ki is hagyhatjatok.

                        Visszairatkozasnal kulonbozeti vizsgat kell tenni, igazabol ezt a fogado iskola intezi szerintem.

                        Mert en ugy latom hogy iskola es iskola kozott is sok a kovetelmenyi elteres.

                        Tobben ugy csinaljatk hogy tanulo csoportba jarnak es ugy keszulnek magan tanulok es Larasok is.

                        Neked mekkorak a gyerekek?
                        Kriszti

                        Comment


                          Sziasztok! Van még itt valaki? Mi most gondolkodunk clonlarán. Szívesen olvasnék tapasztalatokat. 🙂

                          Comment


                            kicsi_flo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok! Van még itt valaki? Mi most gondolkodunk clonlarán. Szívesen olvasnék tapasztalatokat. 🙂
                            En a c..at nem javaslom( voltunk).
                            Miert gondolkoztok rajta?
                            Kriszti

                            Comment

                            Mamami portál footer

                            Összecsuk

                            Friss bejegyzések

                            Összecsuk

                            Cikk a mamami portálról

                            Összecsuk

                            szivárvány
                            Betöltés...
                            X