Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Felfüggesztett oltatás megtagadásért

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    koboldmami eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    blabla
    Iskolás óvodás Waldorf

    Comment


      http://sarahdillingham.com/measles-a...real-problems/

      Aki tud angolul. Érdemes a kommenteket is nézni több tíz éve praktizalo gyerekdokitól!
      Iskolás óvodás Waldorf

      Comment


        Itt az influenza, mit csináljak?

        https://index.hu/tudomany/egeszseg/2.../30/influenza/


        Az influenza ellen 100%-os védelem nincs, ahogyan autólopás, vagy az utcán sétálva zongora fejre zuhanása ellen sincs. Amit tehetünk, az a vírus esélyeinek csökkentése a szervezetünk ellen, amiben a vitaminfogyasztás (hogy tabletta, vagy természetes forrás, az leginkább pénz kérdése) egy védelmi réteg, az oltás meg még egy. Egyik sem kötelező, mindkettő mellett csak a józan ész szól.

        Comment


          Köszönjük hogy újra meg újra felnyitod a szemünket. Nélküled a sötétben tapogatóznánk.
          Iskolás óvodás Waldorf

          Comment


            Lehet, hogy a ferjem azon szakemberek koze tartozik, akik nem a jozan esz elvei alapjan funkcionalnak, de o sem magat, se a csaladjat nem olttatna influenza ellen. A paciensek kozt egy-egy jarvany eseten legalabb annyi az oltott, mint a nem. O konkretan nem kapta el vagy 15 eve, en az itteni 12 evunk alatt 1x voltam olyannal beteg, ami valoszinuleg influenza volt, az is konkretan egy repulout hozadekakent jott...

            Comment


              hehe csak annyit mondok hogy en egyertelmuen oltasparti vagyok es ezzel egyutt hatarozott velemennyel rendelkezem a hard core oltasellenessegrol. De influenza ellen nem oltatok meg en sem teljesen feleslegesnek tartom. annyi virustorzse van hogy minek...

              Comment


                Influenza - Angliában a kisgyermekeket (talán 2-3 éves kortól?? talán 9 éves ? korig) vakcinázzák. Az enyémek is kaptak az idén meg tavaly is. Ez egy legyengített kórokozó ORRSPAY formájában kapják meg.

                2015-ben a legnagyobbik gyerek hazahozta az influenzát, 2 nap alatt az egész család lebetegedett, brutál mennyiségű paracetamol meg ibuprofen került elfogyasztásra - én a májuk miatt is aggódom. Ezzel a rengeteg mennyiségű aromás vegyülettel együtt volt 39 - 40 fokos lázuk. Én meg úgy éreztem, hogy ilyen lehet a malária. Anyámat, aki 60 fölött jár, végül antibiotikumokkla kellett helyrerázni, mert nem tudott magától kikeveredni belőle. Ha egy orrspré esetleg ennek az esélyét csökkenti, akkor hajrá.

                Oltatni a szó klasszikus értelmében én sem oltatnék jelenleg. Bár ennek megítését évente felülbírálom.

                Comment


                  noncso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Köszönjük hogy újra meg újra felnyitod a szemünket. Nélküled a sötétben tapogatóznánk.
                  Kedves Noncso, neked, mint egy rendkívül kiművelt intellektusnak, ajánlom az alábbi írást.

                  https://index.hu/tudomany/2018/02/28...seg_wakefield/

                  Őszinte tisztelőd

                  Caldesia

                  Comment


                    Meg ezt is neked, Noncso.

                    "Oltásellenes mozgalmak nagyjából azóta léteznek, hogy a védőoltásokkal elkezdtek kísérletezni az orvosok, az angol Anti-Vaccination League 1853-ban alakult, az amerikai Anti Vaccination Society 1879-ben. Ahogy az oltások elterjedtek, és kiderült, hogy remekül működnek, és gyakorlatilag teljesen sikerül a segítségükkel betegségeket eltörölni a Föld színéről, az oltásellenes hangok egyre inkább elhalkultak. Aztán, valamikor a nyolcvanas években ez elkezdett megváltozni. A legyőzött betegségek elkezdtek kikopni a kollektív emlékezetből, és egyre több szülő kezdte rossz szemmel nézni, hogy egy bazi nagy tűvel megszúrják az egyébként teljesen egészséges gyerekét, kötelező módon, holmi harmadik világbeli és középkori betegségekrehivatkozva."

                    Comment


                      Meg még egyet.

                      https://index.hu/tudomany/2017/03/14...etegseg_oltas/

                      Üdvüzlettel

                      Caldesia

                      Comment


                        Sajnos orrspray vagy oltas, nem garancia egyik sem arra, hogy tenyleg kikerulod.
                        Brutal mennyisegu paracetamol, iburpofen? No en ezt kerulnem, kerulom! el. Van mas megoldas, de nem a vakcinakra gondolok:-X
                        Tuti nem mergeznem a gyerekem/magam ilyenekkel.

                        Comment


                          Stellar Rose eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sajnos orrspray vagy oltas, nem garancia egyik sem arra, hogy tenyleg kikerulod.
                          Brutal mennyisegu paracetamol, iburpofen? No en ezt kerulnem, kerulom! el. Van mas megoldas, de nem a vakcinakra gondolok:-X
                          Tuti nem mergeznem a gyerekem/magam ilyenekkel.
                          Hát akkor meg mit csináltam volna? Hagytam volna meghalni üket?

                          (Ezekkel a hatékony, de a májra nem valami jó) lázcsillapítókkal volt 40 fokos lázuk napokig. Mi felnőttek meg ápoltuk őket, pedig mi is dögrováson voltunk.

                          Comment


                            Na igen, kar, hogy csak ennyi a repertoar... nurofen/paracetamol vagy halal... Erdemes tajekozodni, korulnezni.
                            Mint emlitettem, mi nem elunk vakcinakkal, brutal mennyisegu fajdalom- es lazcsillapitokkal plane, ennek ellenere me'g itt vagyunk. Sot megint tul egy szezonon flu nelkul, kop-kop/

                            Felre ne erts, sajnalom, rosszul erint, ha beteg gyerekekrol hallok, maserol is, nemcsak a sajatom, ugyanakkor tenyleg probaltam olyan megoldasokat talalni mindig, ami nem a majnak/vesenek/gyomornak art ugyan, de legalabb x dologban segit. Nem mondom, hogy sose hasznaltunk ibuprofent v paracetamolt, de egyreszt nem brutal mennyisegben, masreszt hamar rajottem, hogy nem is reagal jol a gyerek peldaul, akkor meg tenyleg minek?? Es addig mentem, amig talaltam szamunkra kevesbe kompromisszumos megoldast, ha erted, mire gondolok.
                            De ez mindenkinel mas, ahogy a fenti diszkusszio is jol mutatja. Ezert is nem probalok iget terjeszteni, meggyozni masokat.
                            Foloslegesnek erzem. Te nem?
                            Utoljára szerkesztette Stellar Rose; 2018.03.15., 12:23.

                            Comment


                              Hát igen, én már csak ilyen balga vagyok, követem az NHS (az Egyesült Királyság egészségügyi ellátó szerve , aki nem ismerné) hivatalos állásfoglalását az ügyben. Nem kísérletezgetek. Fene tuggya mér nem. (Talán mert túl kicsik a gyerekek, és tartok tőle, hogy az én egyéni utaim tévutak lennének?)

                              Érdekes, hogy a szakember férjed, aki NHS alkalmazásában áll, (ha jól értelmeztem) figyelmen kívül hagyja a jelenleg érvényben lévő ajánlásokat, protokollokat? Mondjuk ami egy lázas gyerek lázcsillapítását írja le? Itt külföldön, ha nem tévedek, nem túl nagy teret adnak az egyéni kísérletezgetésnek, egyéni ambícióknak.

                              Vagy tévednék? Ő valami kutatóorvos lenne, aki új megoldásokon dolgozik?

                              C.

                              Comment


                                Stellar Rose eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                . Ezert is nem probalok iget terjeszteni, meggyozni masokat.
                                Foloslegesnek erzem. Te nem?
                                Nem.

                                Bár nem vagyok túl aktív az igeterjesztésben.

                                Amit én az információ terjesztésének, illetve az áltudományok elleni küzdelemnek tartok. Nem igetrejesztésnek.



                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X