Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

otthonoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    fairy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Dél-pest Lilluby ti merre laktok? Csütörtök délelőtt Ócsára megyünk lovagolni, írok részleteket, ha jönnétek.
    Köszönöm az invitálást! Mi a 22. kerületben, az egy kicsit arrébb van
    Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

    Comment


      Persze, egyetertek, elore nem lehet tudni, mi erdekelne. En inkabb az ingerek gazdagsagara gondoltam. En szemely szerint nem tudtam volna azt biztositani, amit a W suli nyujtott neki a maga muveszeti-spiritualis fokuszaval, ami mindent athatott, egyszerre celozva az akarati-erzelmi-gondolati fejlodest.
      Persze ez en vagyok, valoszinuleg az en komplexusaim, mert van, aki ezt is felvallalja otthoni kornyezetre:-)

      Comment


        Igen, ha valamit fontosnak érzel, de úgy érzed, hogy te magad nem tudod biztosítani, arra tök jó lehet, mondjuk egy alternatív iskola, vagy egy tanulócsoport, ahol pont van ilyesmi. De járhat ugyanúgy magántanárhoz, délutáni foglalkozásra, szakkörre stb, amire más iskolába járó gyerekek is, vagy ha van ismerős, családtag, akinek szívügye, akkor tőle is tanulhat. Ismerek olyat, ahol az egyik anyuka zenélni tanítja a másik a gyerkeit, a másik meg angolra az övéit, szerintem ez tök szuper
        D. a feminista, L. (2010.05.25.) az énekes-táncos mérnökpalánta , V. (2012.08.21.) az utánozóművész kiskirálylány és egy szülinapi kisfiú (2017.05.16.)
        http://szelidszavakkal.blogspot.hu/

        Comment


          Igen, en is pont ezt irtam korabban a nyelvekkel kapcsolatban, miert ne mehetnenek magantanarhoz, nyelvtanfolyamra (ahogy zenet tanulni, neptancolni, sportolni, stb.).
          Igy csinaljak a mi OO-s ismeroseink is.

          Fiamnak az alternativ gimiben most van egy csoporttarsa, aki 12 eves koraig volt otthon-oktatva, az o anyukaja hegedumuvesz egyebkent, es miutan szuletett 4 fia, lemondott a szolo-karrierrol, alapitott egy hegedu-iskolat, Suzuki modszerrel tanit. En csak ezt az egy fiat ismerem, irto jo fej, iszonyu tehetseges nemcsak zeneben, de festeszetben es realtargyakban is:-)

          Comment


            Nagyon jól megfogalmaztátok a gondolataimat.
            Gyakorlati része nálunk: tanulócsoportot mi nem igazán tervezünk, inkább családi napközi-szerűséget, ahol vagy felváltva szabadítjuk fel egymást (mi felnőttek) egy kis munkára szánt időre, már amit nem lehet velük együtt, mellettük csinálni. Vagy egyszerűen mind együtt vagyunk, teljesen vegyes és széles korskálán. Szerencsére nagy a család, és ebbe nem csak a sok testvért, unokatestvért, hanem a komákat és az ő családjukat is, barátokat is értem.
            Nyilván így sem fedünk le minden érdeklődési területet,de egyrészt egy idő után szerintem ez már az ő felelősségük lesz (és van könyvtár, internet és mindenféle okos és bölcs felkereshető emberek a világon). Másrészt meg minden nem fér bele egy emberéletbe.
            Engem egy csöppet sem zavar, ha hatalmas lukak lesznek a tudásában, mert az enyémben és mindenkiében hatalmas lukak vannak. Viszont amire szüksége vagy igénye van az embernek, azt bármikor ki tudja tölteni, meg tudja tanulni.
            Nekem az a fontos, hogy tudjanak írni, olvasni, számolni, logikusan gondolkodni, érvelni, konfliktust kezelni, dönteni, felelősséget vállalni, egy-két nyelven kommunikálni, biciklizni és úszni. A többi csak tényanyag.
            Zselyke Borbála ('12. tavasz), Édua Magdolna (`13. tél), Réta Piroska ('15. ősz)
            és az Asszonyszövet

            Comment


              De igen, az tény, hogy az otthontanulás csak azoknak megy két nyolcórás, sima munkával, akiknek van pénzük magántanárra, egész napos tanulócsoportra, stb. De az szerintem már inkább egyfajta alternatív iskola. (Amivel persze nincs semmi baj, nem egyformák a családok, nincs univerzális jó megoldás.)
              Zselyke Borbála ('12. tavasz), Édua Magdolna (`13. tél), Réta Piroska ('15. ősz)
              és az Asszonyszövet

              Comment


                Sziasztok,

                Kétségbeesésemben minden fórumon igyekszem segítséghez, információhoz jutni.

                Adott egy második osztályt végzett gyermek. Találtunk neki végre egy remek tanulóközösséget, ahol szuper helye lesz. DE a mostani iskolájában nem sok hajlandóságot mutatnak arra, hogy engedélyezzék a magántanulói státuszát. "csak úgy, mert nem szoktuk" alapon. Egyelőre ezt telefonon tudtam meg. Most készülünk hivatalosan is benyújtani a kérelmet. A félelmem az, hogy ha esetleg sikerül is, akkor a félévi vizsgákon kiszúrnak vele, vagy a jövő évben még odajáró nővérével. (pl.: olyan tanítónőt küldenek be a vizsgára, aki nem annyira kedves. Meg ugye fel lehet tenni egy kérdést úgy is, hogy még csak véletlenül se értse meg.....nem folytatom)

                Tudtok e esetleg olyan helyről (főleg állami intézmény), ahol szívesen fogadják? Nekem most már tulajdonképpen mindegy, hogy az országban hol. Évente kétszer bárhova elutazunk. Alapítványi sulikról tudok, egyelőre nem ott próbálkoznánk, anyagi megfontolásból.
                Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn!
                hullahoppkarika.privi gmail com, mert teli a privi
                Gyerekcipők, Női cipők, Táskás, Görkori...

                Comment


                  hullahoppkarika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok,

                  Kétségbeesésemben minden fórumon igyekszem segítséghez, információhoz jutni.

                  Adott egy második osztályt végzett gyermek. Találtunk neki végre egy remek tanulóközösséget, ahol szuper helye lesz. DE a mostani iskolájában nem sok hajlandóságot mutatnak arra, hogy engedélyezzék a magántanulói státuszát. "csak úgy, mert nem szoktuk" alapon. Egyelőre ezt telefonon tudtam meg. Most készülünk hivatalosan is benyújtani a kérelmet. A félelmem az, hogy ha esetleg sikerül is, akkor a félévi vizsgákon kiszúrnak vele, vagy a jövő évben még odajáró nővérével. (pl.: olyan tanítónőt küldenek be a vizsgára, aki nem annyira kedves. Meg ugye fel lehet tenni egy kérdést úgy is, hogy még csak véletlenül se értse meg.....nem folytatom)

                  Tudtok e esetleg olyan helyről (főleg állami intézmény), ahol szívesen fogadják? Nekem most már tulajdonképpen mindegy, hogy az országban hol. Évente kétszer bárhova elutazunk. Alapítványi sulikról tudok, egyelőre nem ott próbálkoznánk, anyagi megfontolásból.
                  Itt van egy pár ajánlott suli.
                  Angica + 4 kicsi
                  tej-, tojás- és cukormentes:
                  http://angi.mentesnasi.hu

                  Comment


                    angica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Itt van egy pár ajánlott suli.
                    Köszönöm, megnézem
                    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn!
                    hullahoppkarika.privi gmail com, mert teli a privi
                    Gyerekcipők, Női cipők, Táskás, Görkori...

                    Comment


                      hullahoppkarika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok,

                      Kétségbeesésemben minden fórumon igyekszem segítséghez, információhoz jutni.

                      Adott egy második osztályt végzett gyermek. Találtunk neki végre egy remek tanulóközösséget, ahol szuper helye lesz. DE a mostani iskolájában nem sok hajlandóságot mutatnak arra, hogy engedélyezzék a magántanulói státuszát. "csak úgy, mert nem szoktuk" alapon. Egyelőre ezt telefonon tudtam meg. Most készülünk hivatalosan is benyújtani a kérelmet. A félelmem az, hogy ha esetleg sikerül is, akkor a félévi vizsgákon kiszúrnak vele, vagy a jövő évben még odajáró nővérével. (pl.: olyan tanítónőt küldenek be a vizsgára, aki nem annyira kedves. Meg ugye fel lehet tenni egy kérdést úgy is, hogy még csak véletlenül se értse meg.....nem folytatom)

                      Tudtok e esetleg olyan helyről (főleg állami intézmény), ahol szívesen fogadják? Nekem most már tulajdonképpen mindegy, hogy az országban hol. Évente kétszer bárhova elutazunk. Alapítványi sulikról tudok, egyelőre nem ott próbálkoznánk, anyagi megfontolásból.
                      Azokon túl, amiket Angica belinkelt még a diósjenői iskolát is érdemes megkérdezni, kell nekik a gyerek, és nyitottak a magántanulókra Egy telefont ez is megér
                      Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

                      Comment


                        lilluby eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Azokon túl, amiket Angica belinkelt még a diósjenői iskolát is érdemes megkérdezni, kell nekik a gyerek, és nyitottak a magántanulókra Egy telefont ez is megér
                        Köszönöm Neked is (A nagylányom is Lilla)

                        Meg fogom őket is kérdezni.
                        Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn!
                        hullahoppkarika.privi gmail com, mert teli a privi
                        Gyerekcipők, Női cipők, Táskás, Görkori...

                        Comment


                          hullahoppkarika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Köszönöm Neked is (A nagylányom is Lilla)

                          Meg fogom őket is kérdezni.
                          Sok sikert!
                          Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

                          Comment


                            Kaposváron tudtok valakit aki oo?nem nekem kéne,segítenék vkinek.
                            "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                            Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                            Comment


                              Ráckevén is nyitott az ált. Iskola a magántanulókra, van itt is egy magántanulókra csoport és még békéscsabáról is vannak itt diákok. illetve ők is csak évente kétszer jönnek vizsgázni...

                              Comment


                                Az abaligeti iskolában (egyházi) nemrég szívesen fogadtak pár otthontanulót, ha esetleg Baranyáig is eljönnétek.
                                Zselyke Borbála ('12. tavasz), Édua Magdolna (`13. tél), Réta Piroska ('15. ősz)
                                és az Asszonyszövet

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X