Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mei tai varrás saját kezűleg

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    igen igen fogok, mert előfordult már velem, hogy nem jó volt a sorrend és így a végén marhára szenvedtem.

    azt hiszem először a fejrészt kell szendvicsben megvarrnom, de még nem összevarrni, aztán a kapucnit kell megvarrnom, aztán ezt meg a kapucnit meg a pántokat a fejrészbe.

    ugye így jó?
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

    Comment


      Lenne egy kérdésem, csak nem tudom, hogy hol tehetném fel, ezért felteszem itt. A gyönyörű Lisám és a csodálatos majmos Bambim, mellé gondolkozom egy sk podegiben. Most jut eszembe, hogy több kérdésem is van. Szóval az egyik: ha megkötöm a podegit, akkor alul muszáj hogy kilógjon a felesleges anyag vagy be lehet türködni?
      A másik, hogy nem annyira égetően van szükségem a podegire, csak azt gondoltam, hogyha majd terhes leszek valamikor megint és Maját akkor még hordozom, akkor úgye a Bambi ki van lőve, mert derékon is meg kell kötni, a kendőt nem mindig egyszeű magammal vinni. Tehát a kérdés az, hogy a Podegfit úgye fel lehet kötni a has kihagyásával ilyen tibeti vagy milyen stílusban is, úgye?

      Comment


        Bambit lehet tibetiben terhesen. Jobb, ha kilóg az anyag, elvégre az tartja a babót.
        Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
        "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

        Comment


          És akkor mi történik a derékpánttal?

          Comment


            Paci: igen
            Judit 3 fiú (9,6,2) anyukája.BelinBolt-egyedi táskák, hátizsákok,hordozóstáskák,dekorációsdolgok.Galéria.BelinBolt/Facebook

            Comment


              lnd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              És akkor mi történik a derékpánttal?
              Fent lesz megkötve a vállpátnál. http://kozycarrier.homestead.com/welcome.html Itt van egy kép és instrukciók is.
              Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
              "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

              Comment


                Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                viszont nem értem, hogy ti hogy tudtok varrni gyerek mellett...az enyém ha ébren van tuti buzderálná a gépet ha látná. ha meg alszik akkor netezek

                mondjuk az is igaz h én lassú vagyok, nincs rutinom...
                OFFFFFFFFFFFFFF
                Sehogy,sehogy,sehogynapok óta üvölt, ha nem a kezemben van, a kendőben csak akkor nyugszik meg, ha kint csavargunk,még a fürdőbe is viszem magammal,ha esetleg nem, hallgatom a sírást...de "megtanultam egy ujjal gépelni"

                Egyébként este 9-től éjfélig, akkor tudok varrni, de ezt meg a család további 3 férfitagja viseli rosszúl...szóval...
                Mosható Betét Ganges

                Comment


                  szegény, azért nálunk nem ennyire rossz a helyzet, csak az a gond, hogy nekem nincs külön kis varrósarkom, csak az előszobában ügyködök és amellett van a háló. így ha Flóri elaludt végre 8-9 kor akkor meg már nem tudok varrni...
                  Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                  Comment


                    Na elmondom a mai napom.
                    7-kor kelés, reggeli mindenkinek, Boti el játszani. 8-9 varrtam,majd kezd álmos lenni, gép kikapcs, egy gyors wc takarítás, Boti nézte ez lekötötte, majd altatás1, nem ment, be a babakocsiba, fagyasztás indul, el a piacra. Anyagokat vettem, kellékeket, meg egy kis elemózsiát, felébredt, irány haza, ebéd anyóskonzervlecsó, Botinak tegnapi tészta. Majd Boti el játszani, megint egy óra varrás. Utána játszottunk, mosogattam, altatás. Délután mentem Tornát tartani, Boti addig maminál. Este játék, fektetés, varrtam, most net, majd csicsi nekem is.
                    Ha főzni kell, akkor no varrás délelőtt, akkor este 7kor lefektetem, és akkor varrok 10-ig.
                    Nem minden nap varrok. Talán szerencsém van, mert elbóklászik egyedül B,régebben nem tudtam nappal varrni, kb. 3 hónapja ilyen kis ügyes.
                    Judit 3 fiú (9,6,2) anyukája.BelinBolt-egyedi táskák, hátizsákok,hordozóstáskák,dekorációsdolgok.Galéria.BelinBolt/Facebook

                    Comment


                      varrtam egy újabb katica-MT-t ehhez már jó masszív anyagot vettem (viszont ez a fekete munkaruhavászon baromira szedi a szöszt...), nem olyan "mutatós", mint az első katica-mt, de remélem, hogy sokkal kényelmesebb (annak fényes volt a bodyja=csúszott, ráadásul túl vékony anyagot választottam hozzá, nem lehetett szépen kisimítani a pántokat). abból hordozós táska lesz hamarosan. remélem, Borci hajlandó lesz kipróbálni

                      Belin, el vagyok bűvölve a blogodtól

                      Comment


                        bocs a fotó minőségéért

                        Comment


                          Maminti, ez szerelem első látásra. Kezdek elcsábulni. A végén még hanyagolni fogom egy kicsit a pelusokat.
                          Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

                          Comment


                            maminti78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            varrtam egy újabb katica-MT-t :
                            nagyon aranyos
                            most már értem miért katica MT
                            [/B]Mariann, Anna, Misi, Simon, Illés jmariann80@gmail.com

                            Comment


                              Nagyon aranyosl lett))
                              Köszi
                              Judit 3 fiú (9,6,2) anyukája.BelinBolt-egyedi táskák, hátizsákok,hordozóstáskák,dekorációsdolgok.Galéria.BelinBolt/Facebook

                              Comment


                                Maminti, nagyon szép MT-t varrtál! Honnan vetted hozzá az anyagot? Kényelmes? Ügyi vagy, gratula!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X