Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Oltások

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szerintem nem a higany váltja ki az immunválaszt. És a higanymennyiség szempontjából biztosan a magyar anyag a durvább. De én egyik félével sem szívesen oltatnám magam, és hogy hogyan merték kijelenteni, hogy ez biztosan nem árt kismamáknak, magzatoknak, azt nem értem...
    Dóri és három lurkó

    Comment


      a vírust veszélyesebbnek gondolták.
      de én oltás ugyeben nem akarok se pro se kontra, csak amiatt írtam, h a külföldi sztem nem jobb.

      amúgy mmr, ez is higanyos, belém is belém lett oltva a para, nagyon féltem tőle. aztán meg az volt az az oltás,a mi a legkevésbé viselte meg a fiamat...
      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

      Comment


        én azt olvastam h a tiomerzál erősíti az immunreakciót...



        "A vakcina tartalmaz thiomersalt konzerváló adalékként, ennek a szerves higanyvegyületnek a bomlásterméke ugyanis az etil-higany, ami a szervezetben nem raktározódik, 7 napon belül a széklettel kiürül. Sajnos sokan ezt az etil-higanyt összetévesztik a metil-higannyal, amely viszont akkumulálódik és toxikus."

        http://www.who.int/vaccine_safety/topics/thiomersal/en/

        de már nem akarok olvasgatni a témában, annó egy csomó mindent elolvastam, sok dologra emlékszem, de már nem tudom, h mit hol

        itt van egy elég részletes:

        http://www.politaktika.hu/hirek/h1n1a324132423
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          Végülis hót mindegy... mindenkinek igaza van - és senkinek sincs igaza.

          Én mindenesetre a homeopátiában hiszek és abban, hogy túl nagy biznyic ez a védőoltásosdi ahhoz, hogy valaha is megtudjuk az igazságot.

          (Megjegyzem most is full beteg lett a család, az összes ismerős gyereke is az, az ismerősök is szépen elkapják - mind influenzaszerű tünetekkel - még kórházba is került sajna az egyik pici. Na most miért nem sikít senki, hogy megint támad a H1? Igazából akár az is lehetne... vagy ugye akármi más. Ki tudja. Senki sem teszteli.)
          ...

          Comment


            Sziasztok!
            Riportot készítettem a védőoltásokról pro és kontra.
            dr. Ócsai Lajos, az ÁNTSZ járványügyi osztályának vezető főorvosa beszél a védőoltások történetéről, szerepéről, hasznosságáról, majd Hajdu Ráfis Gábor, a Nyitott Kapu Közhasznú Alapítvány kuratóriumának volt elnöke fogalmazza meg fenntartásait, kritikáját a védőoltásokkal kapcsolatban.
            Szó van benne mindkét fél részéről a H1N1-ről is!

            Akit érdelek, az élőben meghallgathatja majd a Szent István Rádió honlapján.
            Adás:
            2010. 06. 21. hétfő 09:05-09:55
            Ismétlés:
            2010. 06. 22. kedd 22:05-22:55


            Mindenkinek szép napot!
            Regi

            Comment


              Regi, épp most megy, hallgatom!!!
              Zsófi
              "Egyik szőke, a másik barna..."

              Comment


                Szia Regi!
                Az élő adásról sajnos lemaradtam. Le lehet valahonnan tölteni a riportot?
                Magdi

                Comment


                  Reginek küldj privit, elküldi
                  Ági {Andris (2007. január), Anna (2009. július) és Barnabás (2012. március) mamája}

                  Comment


                    szigagi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Reginek küldj privit, elküldi
                    így van!
                    Írd meg az emil címed és elküldöm!
                    Regi

                    Comment


                      Regi, szerinted nem lehetne feltenni pl. a www.vedooltas.hu -ra? Vagy más honlapra?
                      A Szent István Rádiónak nincs archívuma, ahol a régebbi műsorok elérhetők?
                      Másállapot(ot) a szülészetben! Március 20. 15:00 Nyugati tér https://www.facebook.com/events/1532862387043803/

                      Comment


                        Regi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        így van!
                        Írd meg az emil címed és elküldöm!
                        Elküldtem.
                        Magdi

                        Comment


                          Kérhetném én is? Írok privit.
                          Nóra
                          Hanna és Álmó mammája

                          Comment


                            Hallunk még az oltásról:
                            http://index.hu/kulfold/2010/08/24/n...eni_oltoanyag/
                            Juttka
                            Boti (2005. 10. 12.), Zsófi (2007. 08. 28.), Enikő (2009. 11. 5.) és Ákos Ármin (2013. április 18.) anyukája
                            Ovink
                            Sulink

                            Comment


                              "A narkolepszia az alvás-ébrenlét szabályozásának egyik zavara. Legfőbb jellemzője az állandó fáradtság és álmosságérzés leküzdhetetlen nappali alvásrohamokkal."

                              mar latom mi a baja a paromnak... pedig meg oltast sem kapott!

                              Comment


                                MMR oltás

                                Sziasztok!
                                Nem találtam olyan topikot, ahol a kötelező oltásokról és esetleges mellékhatásairól lenne szó.
                                Most nagy gondban vagyok. Úgyhogy jól jönne a segítség. Tegnap kapta meg Csenge a 15 hós köteltelező MMR oltást és a Prevenar13-at. A párom vittel el az oltásra a gyerkőcöt. Direkt felhívtam a doktornőt, hogy egyszerre csak az egyik oltást adja be a gyereknek, mert azt olvastam az MMR oltásról, hogy nagyon megterheli a szervezetet és "veszélyes". 8-13 nap után jelentkezhetnek mellékhatások. Erre beadta neki mindkét oltást. A párom meg aláírta. Tiszta ideg vagyok, mert a gyereknek tegnap óta 38 és 39 között mozog a láza. Ma elkezdett folyni az orra. Szinte egész nap rossz a kedve. Néha ok nélkül elkezd sírni. Aztán 10 perce vettem észre, hogy az oltás helyén csúnyán bepirosodott és tűzforró, valamint olyan mintha egy kemény góc lenne ott. A háziorvost próbálom hívni, de a doktornő nem veszi fel a telefont, hiába hívom, hogy most kell-e féljek vagy nem? Ügyelet meg csak egy várossal odébb van és csak 17 vagy 18 órától.
                                Valaki tud nekem mondani valamit????
                                Segítség!!!
                                Utoljára szerkesztette bodzaboris; 2012.11.28., 00:21.
                                Évi Csenge 2009. május 24.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X