Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

HELP! (moly?)lepke a konyhában

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    HELP! (moly?)lepke a konyhában

    Akció
    Segítsetek. Tavaly (gondolom tavaly) beköltözött valami undormány lepke a konyhába. Egy darabig kerestem, feladtam, újra. Nagynehezen megtaláltam a helyét. Az egyik felső szekrény oldalában lévő kis furatokba (ahová a polcot lehetne kívánt magasságra tenni) fészkelt be. Akkor megpróbáltam kikapirgálni...stbstbstb. Kb a hányás szélén álltam már.

    Napi szinten nyomom agyon az innen-onnan előkerülő lepkéket. Volt, hogy hernyót.

    Az előbb ismét találtam egy hernyót a szekrény szélén, szétnéztem, volt egy bontott zacsi darált dió (amúgy már mindent bezacskóztam, lezártam, kidobtam, átnéztem), abból jött ki. Kuka. Meg a mellette lévő mandula is.

    Ok, ezen kívül már tényleg minden zárva van.

    Gondoltam, majd csak kihalnak/elfogynak/elköltöznek...akármi. A szekrényeket komplett kiganéztam, soha ilyen rend és tisztaság nem volt.

    De nem. Ezek nem fogynak. Naponta előkerül egy újabb lepke. Bámelyik zugba be tudnak fészkelni. Képtelenség mindenhova belátni.

    Mit lehet velük kezdeni??? Valahogy ki kell irtanom őket. De azt se tudom honnan!!!!

    #2
    Ne is mondd, nálunk a plafonon mászkáltak a csillár felé (egyben van a nappali-konyha)és onnan potyogtak le a hernyók. Guszta volt. Első körben tényleg minden fertőzött kaját ki kell dobni, alaposan kitakarítani a szekrényeket,utána nekünk segített a molycsapda, DM-ben lehet kapni,helyes kis pillangós vagy milyen papír izé, nem csúnya, feromonokkal vonzza magához a dögöket, és előbb-utóbb elfogynak, mi most már jól vagyunk, de visszagondolni is rossz rá.
    Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

    Comment


      #3
      SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ne is mondd, nálunk a plafonon mászkáltak a csillár felé (egyben van a nappali-konyha)és onnan potyogtak le a hernyók. Guszta volt. Első körben tényleg minden fertőzött kaját ki kell dobni, alaposan kitakarítani a szekrényeket,utána nekünk segített a molycsapda, DM-ben lehet kapni,helyes kis pillangós vagy milyen papír izé, nem csúnya, feromonokkal vonzza magához a dögöket, és előbb-utóbb elfogynak, mi most már jól vagyunk, de visszagondolni is rossz rá.
      szóval van ezeknek csapdájuk?! na, ez jól hangzik. És azt betetted a szekrénybe vagy kintre? Gondolom inkább kintre kellene, különben vehetek x db-ot, minden szekrénybe...

      Comment


        #4
        Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        szóval van ezeknek csapdájuk?! na, ez jól hangzik. És azt betetted a szekrénybe vagy kintre? Gondolom inkább kintre kellene, különben vehetek x db-ot, minden szekrénybe...
        Kettőt vettünk,egy volt a szekrényben, egy a szekrény tetején. Illetve a szekrény tetején még most is ott van egy, biztos, ami biztos, és egy-két dög bele is ragadt,de ez már semmi ahhoz képest,ami itt volt. Imádják a búzadarát, zabkorpát, nekem meg nincs annyi zárható dobozom, a legutóbb vásárolt darám a papírzacskóban van,a teteje csak visszahajtogatva, és nemmolyos, ez nekem azt jelenti, nincs említésre méltó molyunkmár.... Nagyon sokféle lisztem,maglisztem, gabonám volt itthon, valamivel behoztam őket, cudar világ volt tényleg
        Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

        Comment


          #5
          Sziasztok szinten zenesz es mondom a receptet nekunk ugy nez ki bevalt.
          Ezek etelmolyok igy hivjak oket. Barmivel johetnek altalaban liszt dara ilyesmiben erkezik benne vannak mar a petek. Persze ugy meg artalmatlanok.

          A csapda szuper de hosszu tavon nem megoldas visszajohetnek. En ezt csinalom: mindent atnezni kidobni fertotleniteni ez megvolt latom. Ha barmit veszek liszt buzadara stbstb megy 24 orara a fagyasztoba ez kinyirja a peteket igy nem johetnek ujak. Semmi baja nem lesz igy a cuccnak. Dio muzli es tarsai zarhato nejlonba es ugy a dobozba. Tudjatok az a zarocsikor nejlon ami az ike.aban is kaphato nem tudom mi a neve.
          A lenyeg hogy ha egyszer eltuntek ne tudjanak visszajonni ezert kell a fagyasztas.
          Fontos. Ha kukacokat lattok akkor azonnal mindent szetszedni kipakolni mert akkor valahol van egy "feszek" es kajaban van. Ezek nem peteznek csk ugy a semmibe. Ha kukac van valahonnan jonnek es sokan...

          Maceranak hangzik de en igy nyertem meg a haborut. Ezek a dogok amugy szobahomersekleten erzik jol magukat igy ha van lehetosegetek kamraban pinceben barmilyen futetlen huvosebb helyen tarolni a dolgokat az a legjobb. Mi lakasban lakunk nincs ilyenre lehetoseg igy harcolunk.
          Ja es nem veszek mar semmit elore annyi van itthon amennyi eppenhogy eleg. Nem raktarazok semmit mert ha bekoltoznek akkor dobhatom ki es kezdhetem megint a kuzdest.
          Hatha segitettem kitartas gusztustalanok sajnos de van megoldas

          Comment


            #6
            Na jó, nálunk a plafonról nem hullottak a hernyók
            Érdekes, hogy gabonában nem találtam egyet sem.

            Egy ezer éves bontott csoki ízlett meg nekik nagyon -igazi ínyencek , utána nyugovóra tértek az említett lyukakban, majd egyszer csak napi rendszerességgel kelnek életre.

            Az a gáz, hogy a csokis eset és a mai két egymás melletti szekrényben volt. És még van egy harmadik is és egy lentebbi is, ahhoz eddig nem nyúltak...és a spájz, az is tabu még.

            Comment


              #7
              Köszi Yettap neked is.

              És a paprírba csomagolt zabpelyhet pl. hogy tegyem a fagyasztóba? Nem fog elázni? Vagy utána vegyem ki és megszárad?

              Comment


                #8
                Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Köszi Yettap neked is.

                És a paprírba csomagolt zabpelyhet pl. hogy tegyem a fagyasztóba? Nem fog elázni? Vagy utána vegyem ki és megszárad?
                En mindent ebbe a zarocsikkal zarodo nejlomba teszek es ugy megy a fagyasztoba. Ha nem megy bele nedvesseg nem tud elazni. Nekem meg nem volt vele gondom esetleg probald ki egy kis adaggal ne engem utalj ha szottyos lesz a zabpehely

                Comment


                  #9
                  En tavaly előtt az egy kilónyi mar aszalt meggyemet ettek meg. Csavaros üvegbe nem akartam tenni rögtön aszalás után, igy fagyos dobozba tettem de sajna nem zárt eléggé es alá mentek. Dobhattam ki az egészet. Utána már csak 1-1 kószált de mindig marad. Az Ági emlitette csapda jó, en meg levendulás zsákokat is raktam a szekrénybe állítólag azt se szeretik.

                  De végleg nem tudom, hogy ki lehet e ottani őket.
                  Csybe

                  Comment


                    #10
                    Ja igen amit lehet erdemes csatos uvegbe tenni tudjatok aminek az a gumigyuruje is van. Na az tutira zar nekem olyanban van a zabpehely pl. A sima muanyag es fem dobozok semmit sem ernek belemennek siman

                    Comment


                      #11
                      Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      En mindent ebbe a zarocsikkal zarodo nejlomba teszek es ugy megy a fagyasztoba. Ha nem megy bele nedvesseg nem tud elazni. Nekem meg nem volt vele gondom esetleg probald ki egy kis adaggal ne engem utalj ha szottyos lesz a zabpehely
                      jó ötlet a kis adag

                      Bár a zabpehely nagyon fogy, tuti megenném a petéket
                      Hogy ez mennyire gusztustalan! Minél többet tud az ember, annál undorítóbbak!!!

                      Comment


                        #12
                        Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Köszi Yettap neked is.

                        És a paprírba csomagolt zabpelyhet pl. hogy tegyem a fagyasztóba? Nem fog elázni? Vagy utána vegyem ki és megszárad?
                        Ne hagyd elázni, mélyhűtős zacsid van otthon?Ami aromazáró,vastagabb fajta,mint pl.az uzsonnás vagy szemetes zacsi. Abba érdemes csomagolni papírcsomagostul, vagy a Kriszta által említett zárózsinóros (vagy mi a pontos neve) zacsikban fagyasztani (tényleg,én is fagyasztottam azokat a liszteket, darákat,pelyheket,amiket szabad szemmel nem láttam fertőzöttnek, és sajnáltam kapásból kidobni,arra nem gondoltam,hogy az újonnan vásároltakat is fagyasszam, de milyen igaz,kéne.)
                        Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                        Comment


                          #13
                          Úgy látom sikerült beletenyerelnem a lepkék melegágyába, tegye fel a kezét, akinél nincs

                          Egyébként minden nejlonban (ikeás csipesszel lezárva) van vagy csavaros üvegben. Ez a sz@ros dió valahogy kimaradt.

                          Egyszerűen éhen kell halniuk.

                          Comment


                            #14
                            En ugy jutottam erre a fagyasztos dontesre hogy kiirtottam oket de ujra jottek es akkor boszen kigugliztam hogy honnan jonnek ezek. Hat mi hozzuk be oket az elelmiszerrel es ha azonnal fagyasztjuk nem adunk eselyt az ujabb adag kialakulasara. Nalunk most ok a helyzet de mar az agyamra mentek

                            Comment


                              #15
                              SwankyDoodle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ne hagyd elázni, mélyhűtős zacsid van otthon?Ami aromazáró,vastagabb fajta,mint pl.az uzsonnás vagy szemetes zacsi. Abba érdemes csomagolni papírcsomagostul, vagy a Kriszta által említett zárózsinóros (vagy mi a pontos neve) zacsikban fagyasztani (tényleg,én is fagyasztottam azokat a liszteket, darákat,pelyheket,amiket szabad szemmel nem láttam fertőzöttnek, és sajnáltam kapásból kidobni,arra nem gondoltam,hogy az újonnan vásároltakat is fagyasszam, de milyen igaz,kéne.)
                              Egyébként nincs zacsim. Nem tartok ilyeneket. Egy ikeás zárócsíkos érkezett valahonnan, de nem én vettem.
                              Szemetes van, de az nagyobb.

                              Akkor a liszteket meg minden papírzacsist át kell tenni üveg/műanyagba, ugye? Erre mondjuk nem is gondoltam.

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X