Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLW - igény szerinti hozzátáplálás, tapasztalatok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok, csak jövök dicsekedni: az én kislánykám (9 hónapos) gyönyörűen eszik kanállal. A következőképpen zajlik: anya a kanalat a kajával nyújtja felé, a kisasszony alaposan megvizsgálja mi van rajta, majd ragadozó mozdulattal letépi a kanálról, és a szájába gyömöszöli. Állagtól függetlenül megy neki, darabos, pépes(ebb) mindegy. De viccet félretéve tényleg kezdi a kanalat is elfogadni, igaz 3 kanalat használunk vetésforgó szerűen, mert ugye két keze van. Elveszi a kanalat, és leszopogatja. Na jó, néha suhint vele a nagyok örömére is. Mindent megeszik amit elé rakok, és kezd egész ügyesen inni pohárból is. Nagyon cuki, mert eddig megpróbált a pohárból is szopizni, meg lefetyelni. És érdekes, az anyatejet sokkal profibban issza a pohárból, mint a vizet.
    Bea 3 fiú és egy kis hercegnő anyukája

    Comment


      Bea, ez nagyon szórakoztató
      De komolyan, csúcs a lányka, gratulálok!
      B. (5) + L. (3)

      Comment


        Sziasztok!

        Etetőhálóval van valakinek tapasztalata?
        Zsozsó, aki AD (2006) és E (2012) valamint AE (2015) lányok anyukája

        Comment


          Felhozom

          Lehet, ide is csak magamnak írogatok, de azért jó lesz

          mondjárt 7 hós a lányom, 6 után kezdtünk kóstolgatni. Meg nem ül, ölben eszik, 2 fogal kezdtük. Eleinte annyira nem érdekelte, én is csak azért nyoymtam a kezébe egy karika fehérrépát, hogy nyugtom legyen főzés közben. A kisasszpny a karikásban kiválóan elszórakozott a gyökérrel, szívogatta, rágcsálta. Azóta kijött még 4 foga, így fent is tud harapni, reszelni.

          Szereti az almát, negyedet vagy leharapdált egészet kap, édesen elnyammog rajta, kaki alapján fogyaszt is. Sörretek, sült cékla, avokádó, sült répa, lila batáta sülve, ezek mennek, banán, sütőtök nem érdekli. Eddig ezeket kóstoltuk.

          kétszer háromszor volt nagyobb félrenyelés, az első két hétben. Azóta megtanulta kiköpni vagy lenyelni a nagyobb falatokat is, nagyon ügyes. Még sokszor én adom a kezébe, de így is válogat, ami nem kell, el se veszi vagy eldobja. Nagyon tetszik, ahogy ismerkedik és ügyesedik az evésben. Egyelőre ez a cél, semmi egyéb, tej van bőven, elég táplálék neki.

          Comment


            florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Felhozom

            Lehet, ide is csak magamnak írogatok, de azért jó lesz

            mondjárt 7 hós a lányom, 6 után kezdtünk kóstolgatni. Meg nem ül, ölben eszik, 2 fogal kezdtük. Eleinte annyira nem érdekelte, én is csak azért nyoymtam a kezébe egy karika fehérrépát, hogy nyugtom legyen főzés közben. A kisasszpny a karikásban kiválóan elszórakozott a gyökérrel, szívogatta, rágcsálta. Azóta kijött még 4 foga, így fent is tud harapni, reszelni.

            Szereti az almát, negyedet vagy leharapdált egészet kap, édesen elnyammog rajta, kaki alapján fogyaszt is. Sörretek, sült cékla, avokádó, sült répa, lila batáta sülve, ezek mennek, banán, sütőtök nem érdekli. Eddig ezeket kóstoltuk.

            kétszer háromszor volt nagyobb félrenyelés, az első két hétben. Azóta megtanulta kiköpni vagy lenyelni a nagyobb falatokat is, nagyon ügyes. Még sokszor én adom a kezébe, de így is válogat, ami nem kell, el se veszi vagy eldobja. Nagyon tetszik, ahogy ismerkedik és ügyesedik az evésben. Egyelőre ez a cél, semmi egyéb, tej van bőven, elég táplálék neki.
            Nálunk is ilyen volt a lány. Mindenfélét kóstolgatott, szépen sorban, volt ami nagyon bejött neki, más kevésbé. De nagyon nem siette el. Nem is kezdtük pont 6 hónaposan, csak szépen, ahogy érdeklődni kezdett. A fiúk teljesen mások voltak. Nagyon hamar elkezdte őket érdekelni minden, ami ehető. Úgy kellett őket visszafogni, hogy valahogy 6 hónapos korukig kihúzzuk a hozzátáplálás megkezdését. Kb bármit felfaltak. A harmadik éppen csak megtanult ülni, és folyton levadászta az asztalon a frissen sült kovászos kenyeret, állandóan a kilós cipót nyalogatta. Mindig nevettünk, hogy remek reklám lenne valami gyermekétkeztetési alapítványnak. Egyébként azóta is a lány a legválogatósabb, a középső vasszögön kívül mindent megeszik, a kicsi középen van ilyen szempontból. Kíváncsi leszek, hogy a baba milyen típus lesz. Úgy élvezem, hogy annyira különböznek.
            Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
            Luca, B (2015) & F (2017)

            Comment


              Hát azóta hatalmas a fejlődés, már egészen sokat eszik, legalábbis látható a fogyasztás a tányéron és a biliben is. a szilárduló kakival küzdünk, nem számítottam rá, hogy ilyen gyorsan (kb 1 hónap alatt) hurka lesz az anyatejes kakiból. És hirtelen lecsökkent a napi kettő heti 2-3-ra.

              Comment

              Mamami portál footer

              Összecsuk

              Friss bejegyzések

              Összecsuk

              Cikk a mamami portálról

              Összecsuk

              szivárvány
              Betöltés...
              X