Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mei tai varrás saját kezűleg

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Mei tai varrás saját kezűleg

    Ide jöhetnek az ötletek, tapasztalatok és a kész s.k. mei taiok fotói.

    Én pl most iderakom azt a gyönyörűséges kékfestő anyagot amiből NEM varrtam mei tait, mivel lett a bamberoo. Na ez jó inspiratív kezdés egy s.k. topiknak, mi? Hülyekattix.
    Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
    1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

    #2
    hali,
    nos akkor íme a gyönyörűséges termésem:
    megfordíthatós, buddhás és benettonos dizájnnal.
    szivacsos béléssel, széles pántokkal.
    de azé' én is várok ám egy iggazzi mejtájjra, mint a bamberoo
    pusszka
    fiam 2007 végi a lányom 2010 eleji
    nem is tudom, ki élvezi jobban, mikor felveszem: a gyerek vagy én????
    nyaralj a Balatonon: vár az Anker Villa

    kevesebbet netezek, privit írj, ha fontos.
    étékeléseim: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=25129

    Comment


      #3
      Vááúú h.a.! De jó ez a topik, én is szeretnék mt-t varrni (egyszer vmikor...). Pont ma beszéltük meg a férjemmel, hogy először inkább egy podeagit varrnék magamnak, valami gyönyörű anyagból a panel részét.
      H.a. tudsz ötleteket adni, mire kell figyelni a varrásnál, stb? Kaptam egy mintát egy mt-hez, de még nem mélyedtem bele komolyabban.
      Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
      http://jucuu.blogspot.com/

      Comment


        #4
        Én is örülök a topiknak, bár eddig még én is csak a tervezgetésig jutottam (nem is én varrnám, hanem anyukám ), de minden tapasztalat jól fog jönni, mikor egyszer a tettek mezejére lépek. Lassan nem ártana, hogy apa is hordozhasson végre, de most valahogy semmire sincs időnk.

        h.a. Nagyon jó a MT, miből vannak a pántok? Tennél fel képet róla kiterítve?
        Varda

        Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

        Az igazságnak sok arca van

        Comment


          #5
          Levianyu, kúl vagy!
          Kölköcskét én személy szerint picit följebb tenném, könnyebb lenne neked, és ő is jobban kilátna!
          Rebaba blog

          email: hellorebaba@gmail.com

          Comment


            #6
            h. a.
            nagyon klassz lett! Ügyes vagy Hol bélelted?

            Móni
            Móni, Jázmin és Kincső anyája

            Comment


              #7
              Találtam pár oldalt podeagi varrásáról, iderakom, hátha mást is érdekel.
              http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/podeagi.html
              http://www.thewahmmall.com/dittodadd...ow_Podeagi.pdf

              Itt pedig segítség mt varrásához (és másfajta kendőkhöz is):
              http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/
              Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
              http://jucuu.blogspot.com/

              Comment


                #8
                aztaaa
                ekkora sikerre nem számítottam azé'
                köszönöm.
                be kell vallanom, h inkább én szorulnék tanácsra, mivel igazi MT-t még élőben soha nem láttam...
                csak mivel bizonytalan, h mikor érkezik a következő szállítmány "igazi", ezért addig is ezt csináltam.
                igazából én mindenfélét összeolvastam róla, meg ahol voltak méretek felírtam, oszt abból variáltam ki.
                erős lenvászonból vannak a pántok és a korpusz, duplán, a pántok mindegyike egy darabból szabva, korpuszra nagyon ráerősítve, és a korpuszt bevontam a dekoranyaggal.
                ja és egy centi vastag szivaccsal van bélelve a korpusz, a vállpántok vállra eső része, és a derékpánt közepe.
                hát ennyi.
                (amúgy sok idő volt, és kicsit macerás is. de végülis elkészült és az a fő!)
                Orsi, köszi a tanácsot, de így is pont elfér rajta hosszában... sajnos nem elég hosszú ahhoz, vagy akkor már a kezeit a vállpánt fölé tenné... az nem baj? én félek, h túlságosan kilógna. szerinted?
                na nézek képet:
                fiam 2007 végi a lányom 2010 eleji
                nem is tudom, ki élvezi jobban, mikor felveszem: a gyerek vagy én????
                nyaralj a Balatonon: vár az Anker Villa

                kevesebbet netezek, privit írj, ha fontos.
                étékeléseim: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=25129

                Comment


                  #9
                  h.a: nagyon ügyi vagy!!!!!!! Nem nagyon meleg az 1 cm-es bélés?
                  Judit 3 fiú (9,6,2) anyukája.BelinBolt-egyedi táskák, hátizsákok,hordozóstáskák,dekorációsdolgok.Galéria.BelinBolt/Facebook

                  Comment


                    #10
                    Egyáltalán nem baj, ha kiteszi akezét, sok gyereket még zavar is. Ha rendesen van rögzítve a gyerek a MT-ban, és biztonságos a kötés, nem tud kiesni, max, ha nyúlik az anyag, és hátrafelé kezd dőlni. De kiesni nem tud. Még egy dolog: én úgy hallottam, hogy a lenes keverékű anyagok kicsit hajlamosak engedni, nyúlni, de te majd megmondod tapasztalatból, hogy működik. Szerény vélemyényem szerint felesleges az 1 cm-es párnázása a bodynak, nem kulcsfontosságú, sőt, esetleg túl merevvé is teszi az anyagot, nem öleli körül rendesen a bébit. Inkább a vállpántok párnázása fontosabb! Légyszi majd számilj be a tapasztalataidról!
                    Kép: kitett kézzel is szép az élet.(nem mi vagyunk, hanem egy kb. akkor baba, mint Levi)
                    Rebaba blog

                    email: hellorebaba@gmail.com

                    Comment


                      #11
                      Levianyu, ezek gyonyoruek. Minek ide Bamberoo?
                      Két jakarék aluszékony anyukája

                      Comment


                        #12
                        belin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        h.a: nagyon ügyi vagy!!!!!!! Nem nagyon meleg az 1 cm-es bélés?
                        remélem nem, eredetileg fél cm-es akartam, de nem volt...
                        fiam 2007 végi a lányom 2010 eleji
                        nem is tudom, ki élvezi jobban, mikor felveszem: a gyerek vagy én????
                        nyaralj a Balatonon: vár az Anker Villa

                        kevesebbet netezek, privit írj, ha fontos.
                        étékeléseim: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=25129

                        Comment


                          #13
                          kamcsatka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Egyáltalán nem baj, ha kiteszi akezét, sok gyereket még zavar is. Ha rendesen van rögzítve a gyerek a MT-ban, és biztonságos a kötés, nem tud kiesni, max, ha nyúlik az anyag, és hátrafelé kezd dőlni. De kiesni nem tud. Még egy dolog: én úgy hallottam, hogy a lenes keverékű anyagok kicsit hajlamosak engedni, nyúlni, de te majd megmondod tapasztalatból, hogy működik. Szerény vélemyényem szerint felesleges az 1 cm-es párnázása a bodynak, nem kulcsfontosságú, sőt, esetleg túl merevvé is teszi az anyagot, nem öleli körül rendesen a bébit. Inkább a vállpántok párnázása fontosabb! Légyszi majd számilj be a tapasztalataidról!
                          Kép: kitett kézzel is szép az élet.(nem mi vagyunk, hanem egy kb. akkor baba, mint Levi)
                          [ATTACH]705[/ATTACH]
                          meglátjuk
                          ez most csak amolyan demo verzió, amíg az igazi megérkezik.
                          valamit a kötözéssel nem jól csinálhatok... de majd próbálgatom még.
                          kinyúlni nem hiszem, h fog, beavattam az anyagot varrás előtt, és több réteg van összedolgozva. mindegy, csak addig kell kibírnia, amíg az Igazi megérkezik.

                          lehet eljövök júniusban a klubba, és ott talán kiderül, h kell kötözni.
                          fiam 2007 végi a lányom 2010 eleji
                          nem is tudom, ki élvezi jobban, mikor felveszem: a gyerek vagy én????
                          nyaralj a Balatonon: vár az Anker Villa

                          kevesebbet netezek, privit írj, ha fontos.
                          étékeléseim: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=25129

                          Comment


                            #14
                            mi a gáz a kötözéssel???
                            Rebaba blog

                            email: hellorebaba@gmail.com

                            Comment


                              #15
                              valahogy hátul nem sikerül jól eligazítani.
                              ma próbaképpen előre is felkötöttem, az tuti volt.
                              és nem is éreztem olyan nehéznek, mint a kenguruval.
                              pedig már 8,3 kg
                              de háton...
                              és ő sem érzi jól magát, nyöszörög...
                              lehet, h azért, mert nem lát?
                              tegnap mentem vele egy próbasétát, fél órát az utcán, akkor nyugis volt.
                              na mindegy.
                              ja, megpróbáltam úgy is, ahogy te mutattad, a hónalja alatt elvezetve, az se volt valahogy jó.
                              lehet, h MTban van a hiba...
                              fiam 2007 végi a lányom 2010 eleji
                              nem is tudom, ki élvezi jobban, mikor felveszem: a gyerek vagy én????
                              nyaralj a Balatonon: vár az Anker Villa

                              kevesebbet netezek, privit írj, ha fontos.
                              étékeléseim: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=25129

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X