Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

CC (kontinuum elv) olvasókör

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    CC (kontinuum elv) olvasókör

    Akció
    Van kedved olvasni velem?

    Arra gondoltam, hogy stílszerű megnyitása lenne a mamami alter nevelős fürumának ha együtt olvasnánk el Liedloff könyvét (Jean Liedloff: Az elveszett boldogság nyomában - A kontinuum-elv).
    A közös olvasás során kivesézhetjük a felmerülő témákat, elveket, indián szokásokat, és megvitathatjuk ebből mit és hogyan lehet a XXI. századi Magyarországon megvalósítani. Ha már olvastad a könyvet akkor is bekapcsolódhatsz, hiszen egy - főleg ilyen típusú - könyvet nem lehet elégszer újraolvasni és/vagy újragondolni.

    Ha van kedved hozzá jelezd itt ezen a topikon, és ha összegyűltünk páran megbeszélhetjük mikor kezdjük és hogyan. (A lényeg az lenne hogy kitűzünk egy időpontot amikorra mindannyian elolvasunk egy fejezetet, akkor pedig megbeszéljük kinek mi tetszett/nem teszett, mit gondol a felmerült témákról, felvetünk problémákat/kérdéseket stb.)
    Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
    1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

    #2
    Kedvcsinálónak a könyv lírása:
    Jean Liedloff: Az elveszett boldogság nyomában, A kontinuum-elv
    Venezuela dzsungeleiben egy fiatal amerikai felkeresi a ma is kő körszaki körülmények között élő jekána indiánokat. Ezeknek a "vadembereknek" a szemmel látható boldog és kiegyensúlyozott élete lenyűgözi, és két és fél évet tölt el a törzsnél. Az ott töltött hónapok során egyre inkább az kezdi érdekelni, hogy mi az oka annak, hogy az indiánok annyival boldogabbak nálunk civilizált embereknél.

    Az első meglepő megfigyelése, hogy a jekánák nyelvéből hiányzik a munka kifejezés, és ezzel együtt mindaz, amit mi munka alatt értünk: a muszájból, erőfeszítések árán végzett tevékenység, kevés élvezettel. Számukra minden tevékenység öröm, a megerőltető tennivalók közben vicceket mesélnek egymásnak, és jókat szórakoznak. Minden tevékenységük közben saját jól-létüket növelik. Ha a szomszédos törzsekkel üzletelnek, a jó kapcsolat megőrzése mindig fontosabb számukra, mint a jó alku.

    Jean Liedloff az indiánok boldogabb életének kulcsát a csecsemőkkel és a gyermekekkel való bánásmódban találja meg. A kontinuum (folytonosság) elve az evolúció alatt kialakult emberi szükségleteket jelenti. Az indiánok a gyerekek eredeti szükségleteit követik, azokat az igényeket, amelyeket a csecsemő magával hozott. A gyermeket mindenhova magukkal viszik, ott van, ahol az élet zajlik, és folyamatosan karban, illetve hordozókendőben tartják. Az újszülöttet nem hagyják egyedül akár alszik, akár ébren van, és legfőképp akkor nem, ha sír. A folyamatosan karban tartott csecsemő azt érzi, hogy minden rendben van, hagy alapvetően jó és szívesen látott vendég a családban. A csecsemő, majd később a kisgyermek is az édesanyával - vagy édesapával, nagymamával, testvérrel - van nappal, éjjel pedig az anya mellett alszik. A rácsos ágy, a külön szoba, a járóka, a babakocsi nem létezik.

    A civilizált ember inkább az eszére, mint az ösztöneire hallgat. Pedig a kisbabákkal való törődésben nincs helye az intellektusnak - állítja Liedloff. Ahogy az anyaméhben minden az elvártaknak megfelelően történt, a csecsemő a továbbiakban is számít rá, mondhatni biztos benne, hogy a történések megfelelnek elvárásainak. Ez azonban a modern világban szinte soha nem következik be.

    Mi történik akkor, ha ezek a magunkkal hozott elvárások nem teljesülnek, ha az ember ösztönös igényei nem elégülnek ki? Vajon hiányzik-e ez későbbi életünkben, tovább tudunk-e lépni, képesek leszünk-e egyáltalán egy boldog, kiegyensúlyozott életre?

    A könyv pszichológus szerzője megfigyelései alapján írja le a kontinuum-elvet, amelyben a boldogság nem egy elérendő cél, hanem egy természetes állapot.
    Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
    1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

    Comment


      #3
      Én jelentkeznék! Egyik hobbim a néprajz, ez is nagyon érdekes lehet. A könyv nincs meg nekem, ezért utánanézek hol és mennyi.
      Judit 3 fiú (9,6,2) anyukája.BelinBolt-egyedi táskák, hátizsákok,hordozóstáskák,dekorációsdolgok.Galéria.BelinBolt/Facebook

      Comment


        #4
        Szívesen jelentkezem. A pszichológiát a fősulin is szerettem, most is érdeklődve figyelem a fejlődéslélektant E.-n.
        Klára

        Comment


          #5
          Én is jelentkezem, de még be kell szerezni a könyvet.
          Varda

          Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

          Az igazságnak sok arca van

          Comment


            #6
            én is, de még nekem sincs meg a könyv. Mikor startolunk?
            mostanában újra vagyok

            Comment


              #7
              Könyv beszerzése

              Szuper, nagyon örülök! Szerintem hagyjunk még egy kis időt, mondjuk jövő hét végéig, hogy csatlakozhasson mindenki akit érdekel a könyv, és akkor indíthatjuk a bulit.

              Addig is segítség:
              http://bookline.hu/control/producthome?id=64768&type=22
              http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/...&GotoBook=True
              http://libri.hu/hu/book/tarsadalomtu...ogsag_nyomaban
              Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
              1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

              Comment


                #8
                Csatlakozom az olvasókörhöz és beszerzem a könyvet
                Marcell 2006. október 9.

                Comment


                  #9
                  Na a könyvecsket epp megvettem, szoval en is csatlakozom (vegre van egy jo indokom elolvasni ).
                  Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                  Comment


                    #10
                    Sziasztok!

                    Szívesen csatlakoznék az olvasókörhöz,csak kéretik sok időt adni az olvasásra,mert a gyerkőc és a fórumok mellett nincs sok időm.

                    De ígérem, összekapirgálom majd magamat!

                    Comment


                      #11
                      Éljen, éljen, gyűlünk!

                      Ezen már gondolkoztam, hogy mi lenne jó tempó, mennyi időt hagyjunk az olvasásra? Majd a hétvégén átlapozom a könyvet ilyen szemmel és megpróbálom kitalálni hogy lenne jó, de ha van javaslatotok, ide vele!
                      Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                      1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                      Comment


                        #12
                        Jelentem megrendeltem a könyvet. De én is sok időt kérek! 2 gyerekem is van !
                        Boldi(2005/7), Bendi(2007/11), Borka(2010/8) anyája Krisz

                        Comment


                          #13
                          jövő héten megrendelem a könyvet. csak várok a páromra, h ő is rendeljen magának valamit. így nem akad nagyon ki, h már megint könyvet rendelek.
                          Klára

                          Comment


                            #14
                            hali
                            én is megrendeltem, jövő héten hozzák
                            majd beszámolok, de csak laaassaaaan óvassooook...
                            fiam 2007 végi a lányom 2010 eleji
                            nem is tudom, ki élvezi jobban, mikor felveszem: a gyerek vagy én????
                            nyaralj a Balatonon: vár az Anker Villa

                            kevesebbet netezek, privit írj, ha fontos.
                            étékeléseim: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=25129

                            Comment


                              #15
                              Sziasztok!

                              Én is csatlakozom, már olvastam, de pont most kezdtem újra, eddig csak a párommal tudtam megbeszélni, a környezetemben nem ismerik.
                              Marina+3 (22,18, 7)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X