Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

táskák hordozáshoz

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    táskák hordozáshoz

    hátamon a gyerek, de hol a zsákom?

    hordozós korú gyerek mellé bizony elkél egy kis útifelszerelés.
    ki mibe és hogyan viszi a szükséges pakkot?
    Lili, Hana(04/12/18) Iván(06/10/28) anyuja
    Waldorfbabák és Egyebek

    #2
    amíg elöl hordoztam hátizsákot vittem és egy keskeny övtáskát az igazolványnak és pénztárcának, hogy ne kelljen minden alkalommal levennem a zsákot a hátamról.
    Ez viszonylag kényelmes volt, de nem túl esztétikus és erősen hozta a málhás ló életérzést.

    amióta háton viszem a kölköt, azóta gond van.
    hátizsák kilőve.
    marad a válltáska, kézitáska, gurulós szatyor, extrém méretű övtáska/deréktáska

    valamiért mindig az óriás övtáskák felé húz a szivem, de nem igazán tetszenek a sportos darabok
    Lili, Hana(04/12/18) Iván(06/10/28) anyuja
    Waldorfbabák és Egyebek

    Comment


      #3

      piacozáshoz
      Lili, Hana(04/12/18) Iván(06/10/28) anyuja
      Waldorfbabák és Egyebek

      Comment


        #4
        jók a kocsik, csak a sírkoszorúkat nem értem. egyébként én tényleg ilyennel piacolok, de hazahúzni sem semmi, ha tele van. én épp kézi bőröndhöz hasonlót cipelgetek, de nem ajánlanám.
        Kinga
        Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

        Comment


          #5
          Hú, Savitri, nagyon jó téma! Én is szoktam kínlódni: bal kezemben egy gyerekmancs, jobb kezemben egy gyerekmancs, hátamon egy gyerek, na de hova pakoljak?! Többnyire övtáska+vállamon vászontáska az eredmény, de ez hosszabb túrákra elég kevés. Legutóbb (Debrecenbe vittem vonattal a lurkókat, kicsit se extrém sport ) végül nem tudtam jobbat kitalálni, mint hogy Dani visszakerült előre, a nagy hátizsák meg a hátamra. De Dani már akkora, hogy előbb-utóbb képtelen leszek előre kötni, akkor aztán mit csinálok majd?

          Comment


            #6
            hátizsák előre?
            Kinga
            Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

            Comment


              #7
              nálunk keresztbe hátizsák elöl (háromszög alakú táska), abban papírok, pénz, kulcsok, váltás pelus, ruci
              hátul 1 darab Szöszke
              és ha pakolós helyre megyek/piac/bolt, akkor 1 ikeás kék zsák a választás: vállra is akasztható, nyeli a cuccot, csak bírd cipelni
              ha babázni megyünk is ez a menet, csak a kék zsák játékkal telivé válik
              3 a királyfi, majd a 4. lány lesz

              Comment


                #8
                Ez engem is érdekel, ti hogy oldjátok meg. Én ilyet tervezek magamnak varrni: oldaltáska. Láttam élőben, hihetetlen jól nézett ki és praktikusnak is. Sokkal mutatósabb, mint a képen.
                Addig is vállra akaszthatós táskát használok, cipekednem még nem kellett soha, ott volt a férjem vagy az autó.
                Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                http://jucuu.blogspot.com/

                Comment


                  #9
                  Jucú ismét nyert! Nagyon király ez az oldalövtáska! Én is övtáskázom, de nem túl nagy ,uh alig fér bele valami, az itatót általában már a kezemben cipelem. Ha valamit vásárolo, akkor meg gusztustalan szatyrokat cuccolok. Jó a topik, örülük neki!
                  Szilva


                  Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                  Hurcibaba Klub (8)

                  Comment


                    #10
                    nekem ez tetszett meg nagyon. http://picasaweb.google.co.uk/saralexis
                    Itt a szabásmintája:
                    http://onbag.blogspot.com/2008/04/fr...diy-onbag.html
                    Utoljára szerkesztette cerceluska; 2008.05.29., 12:13.
                    Márti
                    Zselyke (2007.03.02) édesanyja
                    Hunbaba mei tai-ok ITT és ITT

                    Comment


                      #11
                      Cerceluska, nekem is ez tetszik! (Kár, hoyg nem tudok varrni.)
                      A "kötényszerű" övtáska abszolút nem én vagyok, még ha élőben jól is nézne ki.
                      Eddig, igaz, csak karikás kendő mellett sima Manuart-os válltáskát hordtam, amit a kendő előtt akasztottam magamra és a baba volt a csípőmön, a táska meg tul.képpen elől. Igaz, ebbe csak az én cuccaim voltak, meg max. egy-egy extra pelus, de ha több cucc kell, akkor kishátizsák, amit az ember lánya a nagyobb ygerekre akaszt, legyen nekik is jó.
                      Utoljára szerkesztette malyvacsiga; 2008.05.29., 12:29.
                      szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
                      Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

                      Comment


                        #12
                        Szilvi, aki ilyen csodaszép babákat varr, annak egy ilyen táska megvarrása is gyerekjáték.
                        Márti
                        Zselyke (2007.03.02) édesanyja
                        Hunbaba mei tai-ok ITT és ITT

                        Comment


                          #13
                          nekem is manuart-os válltáskám van, de nem az igazi. az egész hordozós könnyedséget elrontja. én is valami olyasmiben gondolkozom amit Jucuu feltett, csak sokkal nagyobbra van szükségem, mert 2 gyereknek kell bele váltás ruha.

                          most van kölcsönben egy 6 literes övtáskám, aminek 2 oldalt még 2 italtartója is van. praktikus, de elég randa.
                          én valami olyasmit tervezek ami hátul, a gyerek feneke alatt hatalmas, viszont elöl is vannak szűk zsebei a fontos iratoknak. Egy ilyen nagyméretű övtáskát nagyon nehéz forgatni a derekadon, amikor a gyerek is rajtad van. És persze jó lenne ha oldaltáskaként is funkcionálhatna, de azt hiszem ez az egyszerűbb.
                          Lili, Hana(04/12/18) Iván(06/10/28) anyuja
                          Waldorfbabák és Egyebek

                          Comment


                            #14
                            malyvacsiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            akkor kishátizsák, amit az ember lánya a nagyobb ygerekre akaszt, legyen nekik is jó.
                            hát nekem is eszembe jutott már, hogy a játszótérig nyugodtan hozhatná kishátizsákban Hana a saját cuccát. egy váltás ruha és egy itató, nem olyan nagyon nehéz, meg akkor legalább időben rászoktatnám, hogy mindenki a maga cuccát viszi. Most hogy ezt leírtam, rájöttem, hogy Iván is elég nagy már ehhez. Csak akkor nem amikor éppen kendőben van.

                            szóval az álombéli univerzális hordozós övtáskám egyik extra funkciója, a kisebb baba táskájának felcsatolhatósága. fúú egyre lelkesebb vagyok.
                            Lili, Hana(04/12/18) Iván(06/10/28) anyuja
                            Waldorfbabák és Egyebek

                            Comment


                              #15
                              Savitri elképzeltelek egy ilyen táskával, szemeim előtt egy nagy táska lebeg, benne meg te elbújva
                              Utoljára szerkesztette jucuu; 2008.05.29., 15:05.
                              Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                              http://jucuu.blogspot.com/

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X