Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Waldorf pedagógia

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Waldorf pedagógia

    Akció
    Waldorfos topik még nincsen. Rengeteg tévhit övezi a waldorf pedagógiát, pedig szerintem a MAMAMI-n lennének szép számmal, akik nyitottak lennének rá, ha pontosan tudnák, miről is szól. Vagyunk néhányan waldorfos mamák, azt gondoltam, itt mindenféle kérdés feltehető lenne a waldorf pedagógiával, waldorf óvodákkal/iskolákkal kapcsolatban.

    Érdemes elolvasni:

    Bettelheim, Bruno: Az elég jó szülő
    Bettelheim, Bruno: A mese bűvölete és a bontakozó gyermeki lélek
    Ekler Ágnes: A Waldorf-pedagógia és a korproblémák.
    Finser, Torin M.: Vándorúton – iskolában
    Gassmann, Lothar: Az antropozófia keresztény szemmel
    Göebel, Wolfgang és Glöckner, Michaela: A nagy gyermekkalauz
    Lindenberg, Christoph: Waldorf-iskolák:szorongás nélkül tanulni,tudatosan cselekedni
    Mezei Ottóné: Járjak-e a Waldorf-úton
    Plattner, Elisabeth: A nevelés mindennapi művészete
    Ujhegyi Hedvig: Otthon és családi élet új megközelítésben
    Soesman, Albert: Tizenkét érzék
    Steiner, Rudolf: Gyermek egészséges fejlődése
    Steiner, Rudolf: Gyermeknevelés, a gyermek játéka
    Steiner, Rudolf: Az emberi temperamentumok titkai
    Steiner, Rudolf: A nevelés művészetének szellemi-lelki alapjai
    Streit, Jakob: Nevelés, iskola, szülői ház.
    Szabadságra nevelés
    Tolle, Eckhart: A MOST hatalma
    Török Sándor: Mi az antropozófia?
    Vekerdy Tamás: Gyerekek, óvodák, iskolák
    Vekerdy Tamás: Másféle iskolák (Talán: a Waldorf?)
    Vekerdy Tamás: Az iskola betegít?
    Vekerdy Tamás: Az óvoda és az első iskolai évek

    Angolul:
    Dancy, Rahima Baldwin: You are your child’s first teacher
    Salter, Joan: The Incarnating Child

    Németül:
    Anschütz, Marieke: Religiöse Erziehung (Anregungen für das Leben mit Kindern)
    Utoljára szerkesztette Vera; 2010.01.26., 10:36.
    Vera

    #2
    a blogomban egyetlen bejegyzést írtam arról, hogy megfordult a fejemben, hogy ebbe az irányba indulja majd a gyermekkel, kapásból negatív viszhanhok érkeztek... meglepett... de holnap bővebben jövök ide akkor, mert nagyon érdekel a téma.
    szilda
    Olivér
    Tivadar és Johanna anyukája
    Életünk képei "hobbim"

    Comment


      #3
      Jaj, Vera, neeeee!!!! Nincs nekem ennyi időm!!!!! Ha csak olvasni jövök majd, az is bőven elég lesz!!!! (Segítségkérő smiley)...
      (Remélem érzed, hogy viccből mondom ezt, ill. időm tényleg nincs, dehát....
      szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
      Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

      Comment


        #4
        Nos Vera, ez nekem egy olyan dolog, ami újra és újra megtalál, de valahogy még nem ástam a mélyére, ezért nagyon örülök a topiknak! Gyakorlati kérdéseknek is van itt helye, mert az is volna számos!
        De kíváncsi vagyok, Ti hogy jutottatok erre az útra? Valójában minden tapasztalatra kíváncsi vagyok!
        Benjámin (2006.05.) , Jonatán (2008.06.) és Szófia (2011.03.)

        Comment


          #5
          Igeeeen! Már nagyon vártam ezt a topicot.
          Amiben tudok, én is segítek, elmondom a saját tapasztalatainkat (Bencém hetedikes a kecskeméti Waldorf iskolában, Jankám most kezdte a kecskeméti Waldorf ovi baba-mama csoportját), de azért annyit sajnos még nem tudok, mint Szilvi.
          Gabi (Bence, Janka Freya és Luca Sára)
          Születésnaptár Free Geréb Ágnes! A szülés valódi természete

          Privi helyett: dako pont gabriella kukac gmail pont com

          Comment


            #6
            Hozzánk a kispesti waldorf ovi-iskola van a legközelebb, az sem itt van a szomszédban, de borzasztóan szimpatikus, amit a honlapjukon olvastam róluk. Két dolog tart még vissza ettől az úttól, és sajnos mindkettő az anyagiakkal kapcsolatos:
            - Honnan teremtjük elő a 3 (4?) gyermek iskoláztatására valót?
            - Ha beüt a ménkü, és valami miatt nem tudjuk tovább finanszírozni, a gyerekeknek istencsapás lenne egy "hagyományos" iskolába átkerülni.
            Szerintetek egy Waldorf általánost végzett gyerkőc hogyan tudna nem-waldorf szemléletű középiskolába járni? Vagy nem is akarna? Tök zöldfülű vagyok...
            Benjámin (2006.05.) , Jonatán (2008.06.) és Szófia (2011.03.)

            Comment


              #7
              Viki, ha csak ez tart vissza, erre 2 dolgot mondok:
              1. gondviselés - amire kell, arra lesz
              2. a w.ped. szerint nem érhet senkit hátrány az anyagi helyzete miatt, tehát azért nem eshet el egy család a w-tól, mert nem tudja kifizetni.

              Apropo anyagiak. Nálunk 20000 az egy gyerekre jutó, 32000 a 2 gyerek után. Ez a caklipakli. Csak a tisztánlátás miatt.

              Hogy jutottunk ide? Anno, 5 éve olvasgattam Vekerdyt a Nők Lapjában, nagyon tetszett a szemlélet. Aztán elkezdtünk reformétkezni, akkor még mindig messze nem volt ovis Bori, és én utána néztem, hol nem fogják fehér liszttel meg kakaóval tömni a gyerekem. AZtán egyszer csak a 2 vonal legnagyobb meglepetésemre összeért. Utána már célirányosan tudakozódtam ezirányba.

              Viki, a Kispesti nagyon jó hírű!
              Utoljára szerkesztette Vera; 2010.01.14., 11:02.
              Vera

              Comment


                #8
                én is jelentkezek! januártól kezd Matyi a Rákosmenti W. oviban. Már egy jó ideje fúrom bele magam a témába, örülök ennek a topiknak!

                Comment


                  #9
                  Asszem a férjemet le fogom ide ültetni olvasni. Szóval írjatok róla jó sokat!
                  Livi

                  Comment


                    #10
                    SZilvi, azért írsz is néha, ugye? (Könyörgős szmájli)
                    Vera

                    Comment


                      #11
                      de jó. nekem ez egy lila köd, mert nem ástam bele magam, mivel nincs még olyan korú gyermekem. De akkor most időben elkezdek tájékozódni. nagyon örülök ennek a topicnak.
                      aztán az is lehet, hogy nem waldorfos lesz a gyermekünk, de nem szeretném, hogy ne ismerjem ezt a lehetőséget, mielőtt döntünk majd.
                      Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

                      Comment


                        #12
                        Nagyon jó, hogy lett waldorfos topik, köszi Vera!
                        Pont most szereztem be a Vekerdy könyvet (Másféle iskolák (talán a waldorf?)) pont azért, hogy képbe kerüljek még azelőtt, hogy hamarjában dönteni kellene.

                        Engem az is érdekelne, hogy miért döntöttetek a waldorf mellett más alternatív irányzatokkal szemben (pl Montessori). Előre bocsátom, hogy zöldfülű vagyok, még azt sem döntöttük el, hogy "hagyományos" vagy "nem hagyományos", nemhogy azok közül melyik.
                        Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                        1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                        Comment


                          #13
                          jajdejó! én is, én is. már próbáltam tájékozódni, de valahogy nem találtam egy alapos irományt erről a neten.
                          kérdéseim: mit olvassak el róla?
                          tényleg csak 4 évesen adható oviba a gyermek?
                          ahol mi lakunk (13. kerület) nincs waldorf ovi, ha jól tudom. más kerületben lakók kevesebb eséllyel jutnak be? magyarán költözzünk oda, ahol van? egyáltalán, nehéz bejutni?
                          és milyen gyerekeknek jó? mindenkinek? vagy bizonyos típusúnak?
                          Irén
                          Zsombor (2008.05.27.) és Dani (2010.03.30) anyukája
                          www.mamarchivum.freeblog.hu

                          Comment


                            #14
                            Én is nagyon örülök a topiknak, hozzánk is a kispesti van a legközelebb és nagyon gondolkodom rajta, mert a két nagyobbnak a "hagyományos iskola" egy nagy csalódás, főleg a fiamnak. Ő nem az a leülök és bemagolom típus, amit itt várnak tőle, viszont imád alkotni, kreatív. Szilvi blogját olvasgattam amíg lehetett és nagyon sok minden megtetszett a Waldorf suliban, de egy csomó mindent nem tudok. Vera, mik a tévhitek, egyesek miért támadják? Mi alapján lehet bekerülni, gondolom elég sokan szeretnék a korlátozott számú suliba járatni a gyerkőcöket.
                            Marina+3 (22,18, 7)

                            Comment


                              #15
                              OFF: Irén: nem találkozhattunk mi egyszer a Bálint házban LLL csoporton?
                              Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X