Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Ergo és Beco Baby - mi a különbség?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ergo és Beco Baby - mi a különbség?

    Sziasztok!

    Én még igencsak kezdő hordozós vagyok:-) a kérdésem pedig az lenne, hogy funkcionálisan mi a különbség az Ergo és a BecoBaby között?
    köszi-
    eszter

    #2
    szia Eszter! Ha tudsz angolul és akarsz regisztrálni a TBW-n (thebabywearer.com), kereshetek Neked egy ilyen öszehasonlítós topikot. Vagy ha németül, arra is lenne ötletem!
    Saját olvasmányaim szerint a kinézet nagyon különböző: Az Ergo egy letisztult kinézetű, natúr (főként egyszínű, néhány színben van), sportos hordozó, a Beco meg egy elegáns. Mindkettő azonban SSC , vagyis soft structured carrier, tehát formázott kialakítású, csatos, párnázott. Beco-ja tudtommal senkinek nincs itthon, Ergo-ja többeknek van. A Beco drágább.
    Rebaba blog

    email: hellorebaba@gmail.com

    Comment


      #3
      Eszter! Nagyon reszletes ERGO, Beco, Yamo összehasonlitast en is tudnek nemetül
      Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

      Comment


        #4
        Zsuzsa, nosza! Hadd lássuk!
        Rebaba blog

        email: hellorebaba@gmail.com

        Comment


          #5
          Ime:
          http://www.stillen-und-tragen.de/for...ic.php?t=34892

          Öszinten szolva meg sosem olvastam vegig az egeszet.
          Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

          Comment


            #6
            sziasztok!

            angolul tudok, így a TBW-t néztem, hát én csak kinézetileg találtam eltérést, túl sok különbséget nem sorakoztattak fel..
            Ergom van, most lettem szenvedélyes hordozós:-)) és gyűjtögetek:-) de látom nehéz lesz itt beérni egyeseket:-)
            fantasztikus dolog ez, egy pillanat alatt beleszeret az ember!!

            Comment


              #7
              Zsuzsa, ez az összehasonlítás tök jó, köszi!

              Szimpik nekem ezek az SSCk is. Ha bejön nekem a mei taiozás háton akkor szerintem apát rá bírom majd venni, hogy kell neki egy SSC háton hordozáshoz. (Már pedzegettem neki, hogy az elbaltázott Baby Björn választást jóvá kellene tenni egy SSCvel és nem tiltakozott.)

              Zsuzsa által belinkelt összehasonlításban az első képeknél jól értem hogy azt fejtegetik, hogy az ilyen SSCk hátránya, hogy a szorosra húzáshoz (azzal a kis micsodával ami az első képen van) nem jól görbül a gyerek háta (mármint nyomást gyakorol a hordozó a hátára)? Vagy csak ha nem jól/túl szorosra húzza az ember?
              Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
              1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

              Comment


                #8
                Ergo és Beco Baby - mi a különbség?

                Van mindketto, sot Yamo is
                A Beconak van tobb generacioja es azon belul is voltak kisebb valtozasok. nekunk a 4th gen' van, azon belul nem tudom melyik derekpantos.
                Szivesebben reklamoznam a Beco-t, es ajanlom is kisebb sulyu babanak, de nekunk sajna mar nem mukodik. A dereka nem eleg stabil, a teste nem eleg szeles es a valla sem tul parnazott egy 13 kilos gyerkochoz. Nem kritika! Ez csak ami nalunk nem jott be.
                Kulonbsegek;
                -ulesszukito nincs a Becon
                -a Beco vallpantja egyenes, nem ivelt, ami jo elol hordasnal, mert lehet a haton keresztezni -az Ergon ivelt, ami haton hordasnal elonyosebb, nem piszkalja annyira a honom aljat
                -A Beco klassz anyagokat hasznal, bar mostanaban nincs akkora valasztek mint regen. Az Ergo probalkozik a csikos kapucnival meg bogaras belessel, de az anyagaikrol 1 jo dolgot tudnek mondani, hogy eros.
                -az Ergo vastagon belelt dereka sokkal jobb egy nehez babanal, de egy par honaposnal majdnem mindegy.
                -Beco kisebbre hajthato, konnyebb.

                Amig Kyra el nem erte a kb 8 kilot, szinte minden kenyelmes volt. Miota sulyosabb, apro reszletek nagyon sokat szamitanak. Azert egy MT meg mindig a legkenyelmesebb
                Edit, Alex 2003/05 es Kyra 2006/08 anyukaja
                Hordozasi kapuzarasi panikban........

                Comment


                  #9
                  kattix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Zsuzsa által belinkelt összehasonlításban az első képeknél jól értem hogy azt fejtegetik, hogy az ilyen SSCk hátránya, hogy a szorosra húzáshoz (azzal a kis micsodával ami az első képen van) nem jól görbül a gyerek háta (mármint nyomást gyakorol a hordozó a hátára)? Vagy csak ha nem jól/túl szorosra húzza az ember?
                  Azt irja, hogy az SSC-ben nehezebb elerni a gyerek gerincenek idealis görbüleset, meg a beka-t (ASH). Azzal a ket keppel ezt akarja megmutatni. Valojaban arrol van szo, hogy tenylegesen tökeletes a gyereknek csak a kendö es minden mas hordozoeszköznek vannak valamifele "hibai" es itt az SSC-k "gyenge pontjukra" ter ki.
                  Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                  Comment


                    #10
                    eduso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Azert egy MT meg mindig a legkenyelmesebb
                    Igen, allitolag a sorrend (kenyelem, meg a gyereknek is) igy van: kendö, MT, SSC.

                    Különben az összehasonlitasbol hianyzik a Manduca, azt igertek, hogy majd az is lesz.
                    Tenyleg, eduso, Manduca-t mar lattal/probaltal? Ugy tudom USA-ba nem szabad arulni...
                    Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                    Comment


                      #11
                      KAttix: a cserét mi éppen most ejtjük meg A kengurut már postáztam az új tulajdonosának, még várjuk az Egro érkezését,- és nálunk is apát kellett meggyőzni. De sikerült
                      Szilva


                      Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                      Hurcibaba Klub (8)

                      Comment


                        #12
                        Zsuzsa, Meg nem lattam, probaltam Manducat sajna ide nem szallitjak. Par hete arult egy amerikai anyuka a TBW-n. Nagy volt a kisertes, de pont lelkiismeretfurdalos napjaim voltak.
                        Az allithato hatmagassag jo talamany!
                        Edit, Alex 2003/05 es Kyra 2006/08 anyukaja
                        Hordozasi kapuzarasi panikban........

                        Comment


                          #13
                          zsuzsmuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Tenyleg, eduso, Manduca-t mar lattal/probaltal? Ugy tudom USA-ba nem szabad arulni...
                          Zsuzsa, tudsz erről valamit, hogy miért nem? Találtak valami gondot vele esetleg?

                          Móni
                          Móni, Jázmin és Kincső anyája

                          Comment


                            #14
                            Móni, azt tudom, hogy sok európai mei tai gyártó azért nem szállít az USAba mert félnek a kártérítési perektől. Talán a Manducával is ez lehet?
                            Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                            1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                            Comment


                              #15
                              Kattix,

                              Ez azt jelentené, hogy valószínűleg nincs semmi gáz vele, csak valami olyasmiért perelnének, hogy kiesik alul a gyerek?!

                              Móni
                              Móni, Jázmin és Kincső anyája

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X