Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szedd magad akciók gyűjtőhelye :)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Szuper topik fel is iratkoztam rá!

    Epret mi szedetni szoktuk kb 700 Ft/kg, és szedés után azonnal hozzák pestre, így legalább 10 napig még eláll. Bejáratott megbízható forrásból.

    De enegem is érdeklne eper, meggy, barackok. Ebből nem tudunk eleget befőzni, fagyasztani...
    Bogi, Gergő (1999.01.25.) Kamaszból egy is sok(k), Levi (2007.05.25.) Lufi jelű lufi fejű, Benedek (2010.02.01.) a böngyöri szépségtapasz anyukája,
    aki jelenleg csak anyuka, egyébként szülésznő és védőnő
    Gyulladás és allergiamentes fülbelövés és fülbevalók fémallergiásoknak is!

    ELADÓSÁGAINK ---> https://www.facebook.com/41194382894...os/?tab=albums

    Comment


      #17
      Bogicsi többeknek is tudsz szedetni?

      Comment


        #18
        Persze! Hatalmas földjeik vannak, mi saját fogyasztásra szoktunk 10-15 rekesz (7kg) szedetni.

        De hoznak másnak is akkor, mert egy kis teherautóval szoktak jönni és sok sok 100 rekeszt is felhoznak.
        Bogi, Gergő (1999.01.25.) Kamaszból egy is sok(k), Levi (2007.05.25.) Lufi jelű lufi fejű, Benedek (2010.02.01.) a böngyöri szépségtapasz anyukája,
        aki jelenleg csak anyuka, egyébként szülésznő és védőnő
        Gyulladás és allergiamentes fülbelövés és fülbevalók fémallergiásoknak is!

        ELADÓSÁGAINK ---> https://www.facebook.com/41194382894...os/?tab=albums

        Comment


          #19
          ez dejó Bogi!!! személyszerint én erre is kapható vagyok! Gondolom, ez is májustól lenne aktuális.
          Úgy látom nem vagytok kispályások a gyümifogyasztásban, 7kg eper sztem én még ennyit egyszerre nem is láttam hátha idén
          Csilla, Botond és Boróka

          Comment


            #20
            Hihi az 10-15*7 kg eper!
            Bogi, Gergő (1999.01.25.) Kamaszból egy is sok(k), Levi (2007.05.25.) Lufi jelű lufi fejű, Benedek (2010.02.01.) a böngyöri szépségtapasz anyukája,
            aki jelenleg csak anyuka, egyébként szülésznő és védőnő
            Gyulladás és allergiamentes fülbelövés és fülbevalók fémallergiásoknak is!

            ELADÓSÁGAINK ---> https://www.facebook.com/41194382894...os/?tab=albums

            Comment


              #21
              Hű, Bogi, ez a szedetés nem kispálya
              Csillu (javíthatatlan extrovertált, dumagép) Gyermekeim: Barni (3dikos okoska), Olívia (suliba készülő szépség) és Emília (bölcsis Csirke)
              Privi helyett: csillacsaplar85@gmail.com

              Comment


                #22
                énisénis
                Bogicsi, ez a szedesd magad mozgalom így igazi városlakóknak való, autó nélkül
                Utoljára szerkesztette redy; 2012.03.16., 15:28.

                Comment


                  #23
                  Autó azért nem ár, mert cska bizonyos csomópontokig hozzák el az epret.

                  Szokott lenni az euro center, örs, campona. Lehet máshova is csak nem vagyok érdekelt benne.

                  Ha jelez a csajszi, hoyg aktuális akkor szólok. Jah és szokott olyan lenni, hogy az elős körben gyönyörű nagy szemű eper kicsit drágábban, mi azt szoktuk enni (nah jó ZABÁLNI), de abból csak 1-2 ládát kérünk. Amúgy 7 kg eper nálunk csak enni simán elfogy 4-5 nap alatt.... És a második körben apróbbszemű kicsit satnyább olcsóbban, abból főzök lekvárt, meg fagyit.

                  Itt jelzem, ha van valami. A szedd magad azért jobb, mert akár 4-5 részletbe is lehet szedni ezt a mennyiséget és akkor folyamatosan csak egy féle dolgot csinálsz.

                  Én így kénytelen vagyok 1-2 nap alatt befőzni, lekvárt főzni, szörpöt csinálni, fagyasztáshoz pucolni, darabolni, fagyit készíteni, azért egy süti sem árt a friss eperrel és még folyamatosan ellátni a 4 tátogó csibét is.

                  Ez négy részletben barátibb lenne

                  De most hogy nem sokára lesz kamrám is, már nem akarok befőttet és lekvárt ásárolni soha többé. Nagyjából tudom az éves fogyasztásunkat ezekből, így nagyon érdekelnek a többi szedd magad akciók is és mehetnénk együtt is. Mamami heppening!
                  Bogi, Gergő (1999.01.25.) Kamaszból egy is sok(k), Levi (2007.05.25.) Lufi jelű lufi fejű, Benedek (2010.02.01.) a böngyöri szépségtapasz anyukája,
                  aki jelenleg csak anyuka, egyébként szülésznő és védőnő
                  Gyulladás és allergiamentes fülbelövés és fülbevalók fémallergiásoknak is!

                  ELADÓSÁGAINK ---> https://www.facebook.com/41194382894...os/?tab=albums

                  Comment


                    #24
                    Sziasztok, abban tudtok segíteni esetleg, hogy Budapest környékén hol tudok medvehagymát szedni? Korábban mindig a Mecsekben szedtük, de idén nem hiszem, hogy lejutunk oda. Bocs, ha kicsit off, bár végül is ez is a szedd magad egy formája

                    Comment


                      #25
                      Csillagboris, üdv a mamamin ez sztem kicsit sem off, remélem, jön vki, aki tud ajánlani helyet Neked

                      Bogi! nagyon ügyi vagy, h ennyi epret feldolgozol! Szörpöt hogyan szoktál csinálni? Arra már én is gondoltam, h ha úgy alakul mehetnénk csapatostul, összeszerveződve gyümit szedni
                      Csilla, Botond és Boróka

                      Comment


                        #26
                        Bogicsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha jelez a csajszi, hoyg aktuális akkor szólok. Jah és szokott olyan lenni, hogy az elős körben gyönyörű nagy szemű eper kicsit drágábban, mi azt szoktuk enni (nah jó ZABÁLNI), de abból csak 1-2 ládát kérünk. Amúgy 7 kg eper nálunk csak enni simán elfogy 4-5 nap alatt.... És a második körben apróbbszemű kicsit satnyább olcsóbban, abból főzök lekvárt, meg fagyit.
                        Bogi, hogy tárolod, hogy ennyi ideig eláll? Én inkább kétnaponta kimegyek a piacra eperszezonban, csak ne rohadjon ránk az a kincs.

                        Idén ültetni is szeretnék pár tövet...

                        Comment


                          #27
                          Szerintem az a atitka, hogy a piacra már a több napos eper érkezik meg. A piacon vásárolt eper nekem sem áll el 2 napig sem szinte.

                          Ez az eper viszont hosszan eláll. Lapos raklapon kapom meg az epret, én tovább terítem tálcákra és hüvös sötét helyre teszem. Egy részét, ami a legszebbek és tudom, hogy később fogom csak feldolgozni teszem be a hűtőbe.

                          És minden soron következő munkafolyamathoz átválogatom az epret és a kezdődő hibásakat teszem bele. Ami ütődött, nyomódott, így sosincs romlott eper a a tároltak között.

                          De én már az almáról is pontosan tudom, hogyennyi idő után jut a piacra, mert össze nem lehet hasonlítani azzal amit a fáról leszedek és 6 hónap után az erkélyen még alma!!!!! Mondjuk mostmár nem enni jó, de kompótnak, sütibe reszelni tökéletes. Frissen pedig ahogy beleharaptam fröccsent a fogam mentén ki alé. Ilyet piacon még nem sikerült vennem.
                          Bogi, Gergő (1999.01.25.) Kamaszból egy is sok(k), Levi (2007.05.25.) Lufi jelű lufi fejű, Benedek (2010.02.01.) a böngyöri szépségtapasz anyukája,
                          aki jelenleg csak anyuka, egyébként szülésznő és védőnő
                          Gyulladás és allergiamentes fülbelövés és fülbevalók fémallergiásoknak is!

                          ELADÓSÁGAINK ---> https://www.facebook.com/41194382894...os/?tab=albums

                          Comment


                            #28
                            Én valamikor sok sok évvel ezlőtt a solymári szedd magad epresnél voltam, úgy látom a linken, az még megvan. Akkor még a 18as busz megállt ott, most nem tudom, mire van átszámozva, de sztem még mindig megy arra békávé.

                            Bogi, ez a friss eper rendelés tényleg Majd figyelem a topikot, hogy mikor írsz pontosat, mostmár nekem is van kamrám És szörp-recept szerintem is jöhet

                            Amire még vágyom, az a málna nagy mennyiségben, nincs valakinek nógrádi kapcsolata?
                            Anya az összeomlás szélén és az állatkert: dilipók, hisztibéka-királynő és sipító kissárkány
                            Ha úgy érzed, személyemnek, véleményemnek túl nagy jelentőséget tulajdonítasz, gondolkozz el, a hiba vajon melyikünk készülékében lehet.

                            Comment


                              #29
                              na, a málna után én is nyomozok!!! azt feltétlen szeretnék szerezni! ha jutok valamire, jövök az infóval, addig is, ha bárkinek van vmi jó fülese szívesen vesszük
                              Csilla, Botond és Boróka

                              Comment


                                #30
                                kassaizsuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Azt tudjátok, hogy általában és kb. a piaci árakhoz képest mennyibe kerül a magunknak szedett gyümölcs?
                                Úgy tudom, valamivel olcsóbb, mint, ha a piacon, boltban veszed... és teljesen te válogathatod össze a szemeket. Na meg kültéri programnak sem utolsó. Mi főleg epret szedtünk régebben, szerettem.
                                Tényleg, a pomázi cseresznyeszedő hely még megvan? Egyszer voltunk ott is, tök jó volt és fincsi volt a cseresznye is.
                                JuLaBe

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X