Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

A hét (jún. 23-29) hordozási módja- HWCC

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    A hét (jún. 23-29) hordozási módja- HWCC

    Gyorsan belinkelek két videót, hogy aki szeretné, máris kipróbálhassa a HWCC-t.

    http://s62.photobucket.com/albums/h1...rrent=hwcc.flv

    előre megkötve:

    http://s62.photobucket.com/albums/h1...hwcc-42wks.flv

    Ennyit találtam egyelőre. Sok sikert hozzá.

    #2
    Hűha, ahogy elnézem a videót, nem ehhez a 35 fokos hőséghez kitalált kötés ez... Azért majd próbálkozunk...
    Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
    1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

    Comment


      #3
      Mikor raktátok először csípőre a babátokat?

      Ez lenne a csúszócsomó? Eddig én még csak simát kötöttem
      Móni, Jázmin és Kincső anyája

      Comment


        #4
        Igen, ez a csúszócsomó! Jó lehet ez a hét pl ennek a gyakorlására is.
        Én próbálkoztam kb 3 hós kora óta a csípőretevéssel, mióta rendesen tartja a fejét, de nem igazán ment. Egyikünknek sem volt kényelmes. Még mindig nem az igazi, de alakul. Mindig azt érzem, hogy kell egy bizonyos méret és egy bizonyos mozgáskoordináció, testtudat a babában amikor már "csimpaszkodik" rajtad rendesen is ha csípőre teszed kendő nélkül, na akkor jöhet el a csípőre kötés ideje. De ez csak egyéni okoskodás, nem tudom igazam van-e, csak én mindig ezt éreztem a csípő próbálkozásainknál, hogy Félix még nem tart itt, és most kezd itt tartani...
        Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
        1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

        Comment


          #5
          Köszi Kattix
          Valami ilyesmit éreztem próba nélkül, amit írtál, talán ezért nem merült még fel bennem az igény. Nem rakom még csípőre kendő nélkül sem. De a csúszócsomóval majd barátkozom!
          Móni, Jázmin és Kincső anyája

          Comment


            #6
            Én egészen addig nem tettem csípőre, amíg a súlya miatt elől tudtam hordani. Hát ez az idő nálunk nagyon hamar eljött.

            Miért nem tudom megnézni a videókat? (Már korábban is tettetek föl erről az oldalról, s azokat sem tudtam megnyitni.)
            Angéla
            Huba Márton (2004), Keve László (2007),Hanga Piroska (2010) és Ilka Mária (2013)

            Eladó vagy zsámbéki, töki ingatlanra cserélhető dobai (Veszprém m.) házunk.

            Comment


              #7
              Nem tudom miért nem mennek neked a videók...valami a gépeddel vagy a böngésződdel lehet. Hm. Sajnos más videó nincs erről a kötésről, legalábbis én nem találtam. Egy TBW-s csaj találta ki ezt a kötésfajtát. De kereshetek neked képet a csúszócsomóról, s tehetünk be fotót róla meg leírást, és akkor úgy lehet te is ki tudod próbálni. Mit szólsz?

              Comment


                #8
                Köszönöm. Megpróbálhatjuk.
                Angéla
                Huba Márton (2004), Keve László (2007),Hanga Piroska (2010) és Ilka Mária (2013)

                Eladó vagy zsámbéki, töki ingatlanra cserélhető dobai (Veszprém m.) házunk.

                Comment


                  #9
                  Íme két videó, ahonnan meg lehet tanulni a csúszócsomót:

                  http://www.youtube.com/watch?v=bSw-kde19Q8

                  Ez nagyon részletes, abból a szögből mutatja, ahogyan te is látod kötés közben, lassított felvételen is mutatja:
                  http://www.youtube.com/watch?v=biTH4...eature=related

                  Comment


                    #10
                    Megpróbálom feltenni ide a fotós útmutatót, amit a TBW-s lány készített. Megengedte, hogy használjuk a fotóit.

                    Szebb lenne a szövegbe illesztve, de béna vagyok hozzá. Remélem így is használható. Lefordítom ide amiket a csaj írt utasításként az egyes képekhez.
                    1. Ez a kiindulási pozició, mivel azt szeretem, ha a bal csípőmön van a gyerek.
                    2. A hosszú kendszárat vidd át a rövid alatt, a hátad mögött, majd hozd előre a bal vállad fölött. Egy kereszt keletkezik így a hátadon.
                    3. Terítsd szét a kendőt a baba hátán és vidd át az első lába alatt.
                    4. Vidd megint a hátad mögé a kendőt, majd a baba hátsó lába (a csípőd felé eső lába) alatt. Utána terítsd szét a kendőt a baba hátán.
                    Utoljára szerkesztette rekubeku; 2008.06.26., 21:12.

                    Comment


                      #11
                      Köszönöm, a videó és a kép is követhető. Holnap élesben is megpróbálom.
                      Már valaki? Milyen volt? S miért kell rá a csúszócsomó?
                      Angéla
                      Huba Márton (2004), Keve László (2007),Hanga Piroska (2010) és Ilka Mária (2013)

                      Eladó vagy zsámbéki, töki ingatlanra cserélhető dobai (Veszprém m.) házunk.

                      Comment


                        #12
                        Én már régebb próbáltam, de a héten még nem. Én is holnapra tervezem. A csúszócsomó gondolom azért hasznos, mert utólag is lehet igazítani rajta, ha túl lazára sikeredik.

                        Comment


                          #13
                          Angéla, a csúszócsomó arra jó, hogy a már megkötött kendő szorosságán tudj állítani. Hasznos dolog
                          Varda

                          Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                          Az igazságnak sok arca van

                          Comment


                            #14
                            Mi se próbáltuk még, gézkendőzünk mostanság és az nem szereti túlzottan a csúszócsomót...
                            Varda

                            Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                            Az igazságnak sok arca van

                            Comment


                              #15
                              Na muszáj még írjak egyet, hogy még ma mamaddikt legyek. Csak nem fekhetek le nyugodtan egy hsz-re a mamaddiktságtól.
                              Varda, a Vatanai szereti a csúszócsomót? Ugyanis én titkon megrendeltem...

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X